امروز دوشنبه ,۷ مهر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۱۵ آبان ۱۳۹۸ / ۱۵:۰۰
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۱۶۷۱
گزارشگر : ۵
در دیدار رئیس کمیته امداد با نماینده ولی فقیه در گیلان مطرح شد؛

فعالیت 3 هزار مرکز نیکوکاری در کشور/ کمیته امداد زبان گویای نیازمندان و محرومان جامعه است

(چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۸) ۱۵:۰۰

رئیس کمیته امداد از فعالیت حدود سه هزار مرکز نیکوکاری با محوریت مساجد در کشور خبر داد و گفت: توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت با ایجاد زمینه درآمد باثبات همراه با تکریم از برنامه‌ها و اقدامات مهم این نهاد در سال تولید ملی است.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در سفر به استان گیلان با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه رشت دیدار کرد.
 
وی در این دیدار با تأکید بر ضرورت ایجاد مشاغل پایدار برای مددجویان مستعد، گفت: توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت با ایجاد زمینه درآمد باثبات همراه با تکریم از برنامه‌ها و اقدامات مهم این نهاد در سال تولید ملی است.
 
رئیس کمیته امداد با اشاره به ترویج فرهنگ‌ کار و تلاش در جامعه به‌ ویژه در بین خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد، افزود: هدف گذاری برای ایجاد 170 هزار فرصت شغلی پایدار برای مددجویان تا پایان سال جاری از برنامه های اصلی این نهاد است.
 
بختیاری از ساخت و تحویل هزار واحد مسکن برای مددجویان گیلانی در سال جاری خبر داد و گفت: ساخت و تعمیر مسکن برای محرومان از برنامه‌های اساسی و مهم کمیته امداد است که با اولویت زنان سرپرست خانوار و ایتام انجام می‌شود.
 
رئیس کمیته امداد از اجرای طرح «دوباره زندگی» باهدف برگشت دوباره زوجین به زندگی در کمیته امداد خبر داد و خاطرنشان کرد: این طرح به صورت پایلوت برای 160 خانوار در استان قم که متارکه کرده بودند با موفقیت اجرا شد و قرار است در کل کشور نیز اجرایی شود.
 
بختیاری با بیان اینکه در حال حاضر سه هزار مرکز نیکوکاری در کشور در حال فعالیت است، تصریح کرد: مراکز نیکوکاری با محوریت مساجد در حال فعالیت هستند و شناسایی محرومان هر منطقه و رفع مشکلات آن‌ها هم از طریق هیئت امنای مساجد انجام می‌شود.
 
وی به اهمیت مقوله مددکارمحوری در کمیته امداد اشاره کرد و افزود: بیش از 60 درصد از مددجویان کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند که درصدد هستیم برای رسیدگی به پرونده و مشکلات همه این زنان سرپرست خانوار از مددکار خانم بهره گرفته و روند بازدیدها و حل مشکلات خانوارها با سهولت بیشتری انجام شود.
 
                  کمیته امداد زبان گویای نیازمندان و محرومان جامعه است
 
آیت‌الله رسول فلاحتی، نماینده ولی‌فقیه در گیلان امام‌ جمعه رشت نیز در این دیدار با بیان اینکه خدمت به مردمی که پناهگاهی جز کمیته امداد ندارند، همانند عبادت است گفت: بسیاری از محرومان علاوه بر نیاز مالی، زبان دفاع از حق خود را هم ندارند که کمیته امداد متولی و زبان گویای این نیازمندان و درماندگان است.
 
وی با قدردانی از تلاش‌های کمیته امداد در زمینه ساخت مسکن و اشتغال محرومان افزود: با توجه به حاصل‌خیز بودن استان گیلان باید بیش از گذشته برای اشتغال محرومان به‌ویژه در مناطق روستایی تلاش و تدبیر کرد تا هم تولیدات داخلی رونق پیداکرده و هم خانواده‌ها به ثبات اقتصادی برسند.
 
امام‌جمعه رشت با تأکید بر تقویت و افزایش سعه‌صدر توسط مسئولان تصریح کرد: مسئولان باید در مقابل شنیدن و درک مشکلات مردم به‌ویژه نیازمندان از ظرفیت بالایی برخوردار باشند زیرا در برخی موارد گوش سپردن به درد ودل های آن‌ها نیمی از مشکلات را حل می‌کند.
 
آیت‌الله فلاحتی یکی از مشکلات اساسی جامعه امروزی در مسیر خدمت‌رسانی به مردم را کمبود نیروی انسانی باروحیه جهادی عنوان کرد و افزود: امدادگران کمیته امداد روحیه جهادی برای حل مشکلات محرومان دارند و باید چنین نیروهایی در جامعه تربیت و گماشته شوند.
 
انتهای خبر
 
 
 
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید