امروز پنج شنبه ,۲۳ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۲
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۱۶۶۵
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

ایجاد 1160 فرصت شغلی جدید برای مددجویان اردبیلی

(سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸) ۱۴:۲۲

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: 1160 نفر از مددجویان تحت حمایت پس از کسب مهارت‌های لازم شغلی و دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی در هفت ماهه نخست سال‌جاری وارد بازار کار شده‌اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی با اشاره به اینکه 1160 فرصت شغلی جدید در هفت ماهه نخست سال‌جاری برای مددجویان تحت حمایت ایجاد شده است، گفت: یکی از مهم‌ترین راهکارهای توانمندسازی خانوار تحت حمایت ایجاد اشتغال پایدار برای آنها است که در این زمینه با یاری بانک‌های عامل و برگزاری دوره‌های آموزش فنی و تخصصی درصدد دستیابی به آن هستیم.
وی با اعلام اینکه بیش از 31 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی در هفت ماهه نخست سال‌جاری به مددجویان تحت حمایت پرداخت شد تا طرح‌های مورد نظر خود را به اجرا درآورند، بیان کرد: بانک‌های عامل بر اساس اعتمادی که به خانوار تحت حمایت دارند تسهیلات اشتغال‌زایی را در اختیار آنها قرار می‌دهند و نقش بسزایی را در توانمندسازی مددجویان ایفا می‌کنند.
دشتی با بیان اینکه خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل جزو خوش‌ حساب‌ترین مشتریان بانک‌های عامل محسوب می‌شوند، افزود: مددجویان اردبیلی دارای کمترین معوقات بانکی هستند که این امر موجب اعتماد بانک‌های عامل شده و زمینه همکاری‌های گسترده‌تر را فراهم کرده است.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه بانک‌های عامل بیش از 15 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی پرداخت کرده‌اند، گفت: از این طریق 650 نفر از مددجویان تحت حمایت وارد بازار کار شدند تا بتوانند به استقلال اقتصادی دست یابند.
وی با اشاره به اینکه 185 نفر از مددجویان نیز با دریافت سه میلیارد و 270 میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی از صندوق امداد ولایت به چرخه تولید راه یافته‌اند، بیان کرد: از خیران و نیکوکاران خواستاریم با سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت بیش از پیش کمیته امداد استان اردبیل را در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر یاری کنند.
دشتی با بیان اینکه 340 فرصت شغلی در قالب اشتغال پایدار روستایی در مناطق محروم استان اردبیل ایجاد شده است، افزود: سه میلیارد تومان تسهیلات خودکفایی نیز به مددجویان ساکن در روستاها و مناطق محروم استان اختصاص یافت تا علاوه بر رونق تولید، به توسعه و پیشرفت این مناطق نیز کمک کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه تصویب 60 طرح «راهبران شغلی» در سال‌جاری از دیگر اقدامات این نهاد برای توانمندسازی خانوار تحت حمایت است، گفت: به دنبال افزایش طرح‌های «راهبران شغلی» هستیم تا با بهره‌گیری از آن گام‌های موثرتری به منظور استقلال اقتصادی مددجویان اردبیلی برداشته شود.
وی با بیان اینکه طرح «راهبران شغلی» برای اثربخشی هر چه بیشتر فرصت‌های شغلی اجرا می‌شود، افزود: با به کارگیری ایده‌های برتر و تصویب طرح‌های «راهبران شغلی» خواهیم توانست شاهد توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر جامعه باشیم.
دشتی با اشاره به اینکه 1000 نفر از مددجویان تحت حمایت نیز در هفت ماهه نخست سال‌جاری با حضور در کارگاه‌های آموزشی فنی و تخصصی مهارت‌های لازم را فرا گرفته‌اند، بیان کرد: فرصت بسیار مناسبی است که صاحبان مشاغل با به کارگماری مددجویان آموزش دیده به توانمندی اقشار آسیب‌پذیر جامعه کمک کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه همچنان نیازمند یاری نیکوکاران برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان اردبیل هستیم، گفت: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید