امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۱
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۱۶۵۸
گزارشگر : ۸۵
از ابتدای تاسیس کمیته امداد تا پایان شهریور 98؛

ساخت و تحویل بیش از 44 هزار واحد مسکونی مددجویی

(سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸) ۱۲:۴۱

مدیر تامین مسکن کمیته امداد خراسان رضوی گفت: این نهاد از ابتدای تاسیس تا پایان شهریور امسال 44 هزار و 816 واحد مسکونی را برای مددجویان ساخته و تحویل داده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد خراسان رضوی، محمد صحرایی با اشاره به اینکه در این مدت ۱۲۱ هزار و ۶۹۸ پروژه عمرانی شامل ساخت و یا خرید مسکن شهری و روستایی و انجام تعمیرات توسط این نهاد انجام شده است، افزود: 37 درصد از پروژه های عمرانی کمیته امداد به تعداد 44 هزار  و 816 مورد به ساخت مسکن و خانه دار شدن مددجویان اختصاص دارد و مابقی مربوط به انجام تعمیرات می شود.
وی به توجه ویژه این نهاد به مسکن روستایی و مناطق محروم اشاره و بیان کرد: ساخت و مقاوم سازی ۳۷ هزار و ۵۸۷ مسکن روستایی و خرید و یا ساخت هفت هزار و ۲۲۹ مسکن شهری از ابتدای تاسیس کمیته امداد تا پایان شهریور 98 برای مددجویان تحت حمایت انجام شده است.
صحرایی اعلام کرد: در نیمه نخست امسال هزار و 950 پروژه عمرانی توسط کمیته امداد اجرا شده است که 921 مورد مربوط به خانه دار شدن مددجویان شهری و روستایی است.
مدیر تامین مسکن کمیته امداد خراسان رضوی، حمایت عمرانی این نهاد از مددجویان را فقط یکبار برای سرپرستان خانوار و در بخش ساخت و یا خرید مسکن شهری تا سقف ۲۵ میلیون تومان، مقاوم سازی مسکن روستایی تا سقف ۲۰ میلیون تومان و برای انجام تعمیرات برای مددجویان تحت حمایت تا سقف۳ میلیون تومان عنوان کرد.
وی به مقوله مسکن و گران بودن این نیاز در سالهای اخیر اشاره کرد و یادآور شد: این نهاد با ساخت مسکن در روستاها جهت پایداری زندگی در روستا و اعطای بسته های تشویقی برای روستائیانی که به شهرها مهاجرت کرده اند، درصدد کاهش مشکل مسکن مددجویان و حل معضل حاشیه نشینی در شهرها است و برای مسکن شهری نیز بدلیل تعداد بالای نیازمند مسکن نیاز به مشارکت همگانی مردم و دستگاههای مربوط داریم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید