امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۵
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۱۶۵۱
گزارشگر : ۸۷
در 6ماهه نخست سال جاری انجام شد

بازدید از 8هزار136مددجوی تحت حمایت زنجانی در قالب طرح مفتاح الجنه

(سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸) ۱۱:۳۵

خیران زنجانی در 6ماهه نخست امسال بیش از یک میلیارد100میلیون تومان در قالب طرح مفتاح الجنه در برنامه‌های اجرایی این نهاد مشارکت کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 104درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان بابیان اینکه دیدار از افراد نیازمند و خانواده ایتام از آموزه‌های دین مبین اسلام و از سیره ائمه معصومین (ع) هست گفت: به همت کمیته امداد استان زنجان در نیمه نخست امسال از 8هزار و136 مددجوی نیازمند و تحت حمایت این نهاد در معیت خیران و مدیران نیکوکار بازدید و از آن‌ها دلجویی شده است.

 وی با تأکید بر اینکه اجرای طرح مفتاح الجنه به‌منظور دیدار با مددجویان تحت حمایت به‌خصوص ایتام و محسنین و بیماران صعب‌العلاج و نیازمند و تفقد و دلجویی از آن‌ها با استفاده از ظرفیت خیران و دستگاه‌ها از اولویت‌های کمیته امداد است، افزود: ارزش معنوی و بسیار مهم اجرای طرح مفتاح الجنه در کنار کمک خیران به خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد دلجویی عاطفی از آن‌ها بوده که با هیچ شاخص مادی قابل ارزیابی نیست.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان به بازدید از خانوارهای تحت حمایت به همراه خیران و مسئولان اشاره کرد و گفت: در این بازدید که به همراه مسئولان استانی و شهرستانی و خیران در سطوح مختلف  در قالب طرح مفتاح الجنه انجام می‌شود علاوه بر بعد عاطفی و انسانی مسائل و مشکلات مختلف خانوارها با مسئولان مطرح و کارسازی می‌شود .

وی همچنین تعداد بازدیدهای انجام‌شده با میهمانان و مسئولان خارج از امداد را   چهار هزار و566نفر اعلام کرد و گفت: 483مسئول و میهمان خارج از امداد در 6ماهه اول سال جاری از خانواده‌های مددجویان تحت حمایت بازدید کرده‌اند. که بیش از 844میلیون تومان کمک نقدی و کالایی به خانواده‌ها صورت گرفته است.

مدیرکل  کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان افزود:کمیته امداد به‌عنوان متولی امور محرومین جامعه در جهت احیاء سنت علوی و ایجاد فرصت برای بسیاری از مسئولین خیراندیش و نیکوکار که علاقه و زمینه چنین دوستی‌ها و هم‌نشینی‌هایی رادارند طرح مفتاح الجنه را تهیه و اجرا می‌کند تا به‌واسطه آن الفت و دوستی بین محرومین و مسئولین محقق شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت:  در قالب طرح مفتاح الجنه  در نیمه نخست امسال بیش از 8هزار مددجو مورد بازدید قرارگرفته که مبلغ یک میلیارد 100میلیون تومان به خانواده‌های نیازمند مساعدت شده  و این میزان کمک نسبت به سال گذشته 104درصد رشد داشته است.

طرح مفتاح الجنه باهدف تمسک به سیره و رفتار علوی مولای متقیان امام علی(ع) و فراهم کردن فرصت لازم برای خیران نیکوکار جهت رسیدگی و کمک به حال نیازمندان و ایتام تحت حمایت اجرا می‌شود. که دیدار از افراد نیازمند و خانواده ایتام از آموزه‌های دین مبین اسلام و از سیره ائمه معصومین (ع) بوده و به آن تأکید زیادی شده است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید