امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۰
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۱۶۴۹
گزارشگر : ۸۰
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی:

توجه کمیته امداد به اشتغال ستودنی است/ دستگاه های مختلف هم اشتغال را جدی بگیرند

(سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸) ۱۰:۲۰

نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه های کمیته امداد برای توانمند سازی اقتصادی خانواده های و فعالیت های انجام شده در زمینه اشتغال زایی توسط این نهاد قابل تقدیر و ستودنی است انتظار داریم دستگاه های مختلف هم توجه به اشتغال را جدی بگیرند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ سیده حمیده زرآبادی در مراسم اختتامیه کارگاه قالی بافی در روستای ناصرآباد ضمن تقدیر از فعالیت های کمیته امداد بیان کرد: از فعالیت های مختلف این نهاد که یادگار امام (ره) است تقدیر می کنیم و تلاش های انجام شده به منظور ایجاد فرصتهای شغلی برای خانواده های نیازمند را باید ستود چراکه اشتغال زایی امر مهمی در راستای فقر زدایی در کشور است.

وی ادامه داد: برنامه های کمیته امداد برای توانمند سازی اقتصادی خانواده های و فعالیت های انجام شده در زمینه اشتغال زایی توسط این نهاد قابل تقدیر و ستودنی است انتظار داریم دستگاه های مختلف هم توجه به اشتغال را جدی بگیرند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: توجه به اشتغال نباید محدود به برخی دستگاه ها باشد بلکه همه دستگاه ها باید برای ایجاد اشتغال، توسعه اشتغال و تقویت اشتغال موجود تلاش کنند چراکه نیاز امروز جامعه تولید است.

وی افزود: اشتغال یکی از ارکان مهم و کلیدی اقتصاد مقاومتی است از این رو اشتغال زایی باید همواره در دستور کار دستگاه های مختلف باشد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای عنوان کرد: برای داشتن اشتغال به نیروی کار ماهر نیاز است از این رو توجه به آموزش های فنی و حرفه ای مهم است که در اینجا لازم است از خدمات کمیته امداد برای آموزش مددجویان تقدیر شود البته توجه به آموزش در مناطق آسیب خیز و محروم موضوع مهم دیگری است که باید جدی گرفته شود.

وی تأکید کرد: استمرار برگزاری کارگاه های آموزشی این چنینی که امروز شاهد آن هستیم ضرورتی است که نباید از آن غافل شد.

در ادامه رئیس کمیته امداد قزوین گفت: در کارگاه  آموزش قالی بافی روستای ناصرآباد تعداد 20 نفر از مددجویان تحت حمایت به مدت چهار ماه حضور فعال داشتند و امروز با پایان این دوره آموزشی دارای توانایی و مهارت قالی بافی هستند.

علی اصغر کشاورز حسین آبادی تصریح کرد: به هر کدام از مددجویان آموزش دیده، دار قالی  به صورت رایگان اهداء می شود تا بستر استمرار آموزش ها و درآمدزایی برای خانواده فراهم شود.

وی یادآورشد: این دوره آموزشی با هزینه ای بالغ بر 48 میلیون تومان برگزار شده که مددجویان در پایان با شرکت در آزمون، گواهینامه پایان دوره دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید