امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۴ آبان ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۱۶۴۸
گزارشگر : ۸۰
طی شش ماهه نخست سال جاری؛

اشتغال 249 مددجو از طریق کاریابی

(سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸) ۰۹:۴۵

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری 249 مددجو از طریق معرفی کاریابی ها مشغول بکار شده اند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ سید مرتضی دهقان محمدآبادی بیان کرد: یکی از رویکردهای جدی در کمیته امداد توانمندسازی مددجویان است که در میان راه های مختلف توانمندسازی، اشتغال محور کار توانمندی است.

وی ادامه داد: توانمندسازی مددجویان تنها اثر اقتصادی ندارد بلکه توانمندسازی مددجویان موجب می شود که مددجو با اداره زندگی به واسطه تلاش و فعالیت خویش، از عزت نفس و اعتماد به نفس برخوردار شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: توانمندسازی به مددجو این باور را تصدیق می کند که مددجو تصور نکند که با بروز برخی مشکلات در زندگی از روند عادی زندگی در جامعه حذف شده است بلکه می تواند با تکیه بر توانایی های خویش به آغوش جامعه بازگردد و زندگی شایسته ای داشته باشد.

وی تصریح کرد: ایجاد اشتغال با استفاده از روش های مختلف صورت می گیرد که می توان به رویکردهایی همچون استفاده از ظرفیت کاریابی ها، ارائه بسته تشویقی به کارفرمایان، آموزش مهارت های فنی و حرفه ای و اشتغال خانگی اشاره کرد.

دهقانی محمدآبادی خاطرنشان کرد: طی سال 97 برای سه هزار و 100 نفر از مددجویان با پرداخت بیش از 47 میلیارد و 800 میلیون تومان ایجاد اشتغال شده است که امروز در بازار کار در حال فعالیت هستند.

وی اعلام کرد: طی شش ماهه نخست سال جاری هزار و 236 نفر از آموزش فنی و حرفه ای بهره مند شده اند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد رشد داشته است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: در زمینه کاریابی نیز طی شش ماهه نخست سال جاری برای 249 مددجو ایجاد اشتغال شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رقم 66 نفر از رشد 277 درصدی برخوردار بوده است.

وی با اشاره به اولویت اشتغال زایی یادآورشد: مددجویان با دارا بودن توانایی کار و داشتن مهارت که مستند به برگزاری دوره آموزشی و مهارت آموزی فنی و حرفه ای است از تسهیلات اشتغال زایی بهره مند می شوند البته باید طرح اشتغال زایی آنها به لحاظ اقتصادی دارای توجیه باشد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید