امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۳ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۴۷
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۱۶۴۵
گزارشگر : ۹۲
در 7 ماهه سال‌جاری صورت گرفت

واریز 65 میلیارد تومان کمک معیشتی به حساب مددجویان اردبیلی

(دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۴۷

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل گفت: بیش از 65 میلیارد تومان مستمری در هفت ماهه نخست سال‌جاری به حساب سرپرستان خانوار تحت حمایت این نهاد واریز شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا حسین‌نژاد با اشاره به اینکه بیش از 65 میلیارد تومان مستمری در هفت ماهه نخست سال‌جاری به خانوار تحت حمایت پرداخت شده تا بتوانند بخشی از هزینه‌های زندگی خود را تأمین کنند، گفت: رفع نیازهای ضروری خانوار تحت حمایت در اولویت برنامه‌های کمیته امداد استان اردبیل قرار دارد که با پرداخت مستمری ماهانه می‌کوشیم گرفتاری‌های آنها را کاهش دهیم.
وی با بیان اینکه 38 هزار خانوار مستمری‌بگیر تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند، افزود: 12 هزار خانوار تحت حمایت از محل تبصره 14 هدفمندی یارانه‌ها وارد چرخه حمایتی این نهاد شده‌اند که با ارائه خدمات حمایتی درصدد توانمندسازی آنها هستیم.
حسین‌نژاد با اشاره به اینکه خدمات حمایتی کمیته امداد استان اردبیل تنها به پرداخت مستمری ختم نمی‌شود، بیان کرد: خدمات فرهنگی و آموزشی، تأمین مسکن مناسب، جهیزیه، خودکفایی و اشتغال‌زایی و درمان خانوار تحت حمایت از جمله فعالیت‌های کمیته امداد در یاری‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه به دنبال ایجاد فرصت‌های شغلی جدید برای مددجویان هستیم تا با اتکا به توانایی و استعدادهای خود به استقلال اقتصادی دست یابند، گفت: 28 هزار و 506 سالمند، تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل قرار دارند که قادر به انجام کار و هیچ‌گونه فعالیتی نیستند.
وی با اشاره به اینکه از طریق استعدادسنجی در بین سایر مددجویان و به خصوص فرزندان خانوار تحت حمایت تلاش می‌کنیم زمینه توانمندسازی آنها را فراهم کنیم، اعلام کرد: خوداتکایی خانوار تحت حمایت، یکی از رویکردهای مهم کمیته امداد استان اردبیل در امر خدمت‌رسانی به آنها است که در این زمینه گام‌های موثری برداشته می‌شود.
حسین‌نژاد با بیان اینکه هر چقدر کمک‌های مردمی در حمایت از اقشار آسیب پذیر افزایش یابد به همان میزان می‌توانیم خدمات گسترده‌تری را به مددجویان استان اردبیل ارائه کنیم، افزود: به دلیل حجم مشکلات اساسی مددجویان تحت حمایت، نیاز مبرم به یاری خیران و نیکوکاران داريم تا پاسخگوی گرفتاری‌های آنها باشیم.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه خدمات این نهاد بر اساس حفظ عزت نفس و کرامت انسانی خانوار نیازمند جامعه ارائه می‌شود، گفت: درصدد هستیم با یاری نیکوکاران و رفع مشکلات اساسی مددجویان اردبیلی مسیر خودکفایی آنها را هموار کنیم.
وی با بیان اینکه نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست فقرا و مستمندان استان اردبیل برسانند، افزود: با استفاده از روش‌های نوین و الکترونیکی، علاوه بر شفاف‌سازی، کمک‌های خیران در اسرع وقت در بین فقرا و نیازمندان توزیع می‌شود.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید