امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۳ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۳
سرویس : کرمانشاه
کد خبر : ۱۷۱۶۴۰
گزارشگر : ۹۵
مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات کمیته امداد استان کرمانشاه:

خدمات کمیته امداد با هدف توانمندسازی خانوارهای مددجو ارائه می شود

(دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۱۳

مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به خدمات این نهاد همچون پرداخت کمک معیشت، تامین هزینه های تحصیل، درمان و سلامت مددجویان، اعطای وام های حمایتی و اشتغال و ارائه مشاوره های فردی و گروهی، گفت: تمامی خدمات کمیته امداد با هدف توانمندسازی خانوارهای مددجو ارائه می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، روح اله زمانی، مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات کمیته امداد استان کرمانشاه در سومین جلسه هسته توانمندسازی و محرومیت زدایی استان که با حضور اساتید دانشگاه برگزار شد، گفت: استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی استان به منظور محرومیت‌زدایی و توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت بسیار مؤثر است.

زمانی با بیان اینکه این نهاد هم اکنون حمایت از 77 هزار و 491 خانوار نیازمند کرمانشاهی را برعهده دارد، ادامه داد: چنین جلساتی با هدف بهره گیری از توانایی، دانش و تجربه اساتید دانشگاهی در خدمت رسانی بهتر، توانمندی، خودکفایی و خوداتکایی خانوارهای تحت حمایت برگزار می شود.

وی با تاکید بر اینکه کمیته امداد خدماتی همچون پرداخت کمک معیشت، تامین هزینه های تحصیل، درمان و سلامت مددجویان، اعطای وام های حمایتی و اشتغال می دهد، بیان کرد: توانمندسازی دارای سه رکن اشتغال، مسکن و پیوست فرهنگی است که همه این ابعاد مورد توجه کمیته امداد قرار دارد.

زمانی تصریح کرد: این نهاد در سال گذشته بیش از120 میلیارد تومان وام قرض الحسنه به منظور ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی شغلی و درآمدی به پنج هزار مددجوی تحت حمایت وام قرض الحسنه پرداخت کرده است.

وی ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال جاری با افزایش میزان وام های اشتغال به 220 میلیارد تومان برای هفت هزار مددجوی دیگر در استان شغل پایدار و بادرآمد ایجاد شود.

مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات کمیته امداد استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه ارائه مشاوره ها و راهنمایی های فردی و گروهی یکی دیگر از خدمات این نهاد به شمار می رود، بیان کرد: ارائه این مشاوره ها به خانوارهای تحت حمایت موجب کاهش آسیب های روانی و در نتیجه توانمندسازی این خانوارها خواهد شد.

شایسته ذکر است به گفته مدیر برنامه ریزی و فناوری اطلاعات کمیته امداد استان کرمانشاه طی ماه جاری نشست های دیگری نیز با حضور اساتید دانشگاه به منظور توانمندسازی و محرومیت زدایی خانوارهای نیازمند در استان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید