امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۳ آبان ۱۳۹۸ / ۰۸:۳۶
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۱۶۳۲
گزارشگر : ۸۰
در نیمه نخست سال جاری صورت گرفته است؛

بهره‌مندی 63 فرزند مددجو از خدمات نظام وظیفه

(دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸) ۰۸:۳۶

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین از بهره‌مندی 63 فرزند مددجو از خدمات نظام وظیفه شامل کاهش هزینه تعرفه صدور کارت معافیت، انتقال به یگان خدمتی نزدیک به محل سکونت و معافیت کفالت ، طی شش ماهه نخست سال جاری خبرداد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محمد صیادی بیان کرد: در حوزه فرزندان مددجویان خدمات مختلفی را به آنها ارائه می کنیم تا بستر ارتقای زندگی آنها فراهم شود.

وی ادامه داد: یکی از فرزندان ذکور زنان سرپرست خانوار و همچنین خانواده های دارای سرپرست مرد که سه دختر داشته باشند در صورت دارا بودن سایر شرایط معافیت سربازی، به منظور سرپرستی و کفالت سرپرست خانواده از خدمت سربازی معاف می‌شوند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: طی شش ماهه نخست سال جاری63 فرزند مددجو از خدمات نظام وظیفه شامل کاهش هزینه تعرفه صدور کارت معافیت، انتقال به یگان خدمتی نزدیک به محل سکونت و معافیت کفالت بهره مند شده اند.

وی افزود: از مجموع این افراد 22 نفر از خدمات معافیت کفالت، 30 نفر از خدمات کاهش هزینه تعرفه معافیت و 11 نفر نیز از خدمات انتقال به یگان خدمتی نزدیک به محل سکونت بهره مند شده اند، لازم به ذکر است که 29 نفر از این افراد در مناطق محروم استان زندگی می کنند.

صیادی خاطرنشان کرد: خانواده های تحت حمایت که از خدمات مستمر امداد که معیشت بگیر و یا چند خدمتی هستند، برابر مقررات نظام وظیفه از تسهیلات معافیت سربازی بهره مند می شوند در نتیجه یکی از فرزندان ذکور آنها می‌تواند، از خدمت سربازی معاف شود.

وی یادآورشد: افراد معاف شده به منظور تأمین هزینه‌های زندگی، پس از معافیت سربازی با استفاده از تسهیلات اشتغالزایی کمیته امداد و یا سایر ظرفیت‌های اشتغال در چرخه توانمندسازی قرار می‌گیرند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید