امروز دوشنبه ,۷ مهر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۳ آبان ۱۳۹۸ / ۰۸:۲۹
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۱۶۳۰
گزارشگر : ۸۲
در راستای اجرای طرح شجره طیبه صورت گرفت؛

پلاک گذاری بیش از 8 هزار درخت پسته در شهرستان زرند

(دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸) ۰۸:۲۹

رئیس اداره کمیته امداد شهرستان زرند گفت: تاکنون ۸۷۰۰ درخت پسته در قالب طرح شجره طیبه در شهرستان زرند پلاک گذاری شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس موسوی فر بابیان اینکه یکی از نیازهای مشروع دینی و اجتماعی بهره‌مندی از حداقل امکانات زندگی و زدودن فقر از چهره جامعه است افزود: اسلام با طرح زکات به‌عنوان یک واجب الهی به دنبال زدودن فقر از جامعه اسلامی است.وی به تک‌محصولی بودن شهرستان زرند درزمینهٔ محصول پسته اشاره و بیان کرد: مردم متدین و مؤمن زرند در بحث پرداخت زکات همکاری خوبی با ستاد زکات شهرستان دارند و زکاتی که پرداخت می‌کنند در همان روستای خودشان صرف امور نیازمندان می‌شود.


رئیس اداره کمیته امداد شهرستان زرند بابیان اینکه تاکنون ۸۷۰۰ درخت پسته در قالب طرح شجره طیبه در شهرستان زرند پلاک گذاری شده است گفت: در شش‌ماهه نخست امسال نیز ۴۰۰ اصله درخت پسته و انار در قالب طرح شجره طیبه در این شهرستان پلاک گذاری شده است.


وی ادامه داد: مردم مؤمن و نیکوکار شهرستان زرند هم‌چنین سه هزار مترمربع زمین در قالب طرح ارض طیب به ستاد زکات شهرستان واگذار کرده‌اند.


رئیس اداره کمیته امداد شهرستان زرند به راه‌های هزینه کرد زکات در این شهرستان اشاره و تأکید کرد: زکات جمع‌آوری‌شده درزمینهٔ مختلف ازجمله تأمین جهیزیه، کمک‌هزینه معیشت، هزینه درمان و تحصیل نیازمندان و هم‌چنین درزمینهٔ ساخت پروژه‌های عمرانی ازجمله ساخت مسجد، کتابخانه، راه روستایی و بهسازی مدارس هزینه شده است.


شایسته ذکر است؛ هم‌چنین طی ماه جاری یک دامدار نیکوکار یزدان‌آبادی تعداد سه رأس گاو برای زکات واجب جهت کمک به فقرا و نیازمندان به ستاد زکات شهرستان زرند اهداء کرد.


انتهای پیامایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید