امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۱۵
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۱۶۲۶
گزارشگر : ۸۵

اجرای طرح پرورش بوقلمون در شهرستان فریمان

(یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۴:۱۵

رئیس کمیته امداد فریمان گفت: طرح بوقلمون به صورت آزمایشی و خوشه ای برای مددجویان تحت حمایت این اداره اجرا می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب الله آسوده در سفر یک روزه خود به فریمان و دیدار با فرماندار شهرستان بحث اشتغال مددجویان، طرح راهبران شغلی و اجرای طرح آزمایشی پرورش بوقلمون را مطرح کرد و افزود: این نهاد در جهت اجرای طرح های معین های اقتصادی در شهرستانهای استان آمادگی لازم را دارد.
در ادامه این جلسه، حسن تجرد فریمانی ضمن تشکر از اقدامات فرمانداری در جهت حمایت از اشتغال کمیته امداد  گفت: حمایت های مناسب و شایسته فرمانداراز فعالیت های کمیته امداد موجب ارتقا جایگاه  این نهاد در سطح شهرستان و موجب ایجاد ظرفیت بیشتر برای تعامل و همکاری در زمینه توسعه اقتصادی و کمک به رونق تولید در روستاها می شود.
وی اجرای طرح پرورش بوقلمون در شهرستان را به عنوان طرح موفق  نام برد و افزود: این طرح با بهره گیری از راهبران شغلی و استفاده از توانمندی یک کارآفرین، برای خانواده های تحت حمایت اجرا می شود که اجرای آن به صورت خوشه ای از تولید تا مصرف مدنظر است.
تجرد موافقت کارگروه اقتصادی و سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی از اجرای این طرح آزمایشی در فریمان را مورد اشاره قرار داد وگفت: در صورت موفقیت، این طرح به کل استان تعیمم داده می شود که در گام نخست برای اجرای این طرح 100 خانواده شناسایی شده اند تا در صورت تامین اعتبار و منابع آن در شهرستان اجرا شود.
همچنین، صفایی فرماندار فریمان طرح پرورش بوقلمون را خوب و قابل ارائه دانست و افزود:  این طرح برای اجرا در بین خانواده های مددجوی کمیته امداد، مطلوب است و درآمدزایی مناسبی دارد.
در ادامه این سفر یک روزه مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی علاوه بر دیدار با کارکنان کمیته امداد فریمان و افتتاح یک باب مسکن مددجویی در روستای عشق آباد، از 2طرح اشتغال مددجویی بازدید کرد و ضمن حضور در مرکز نیکوکاری فرهادگرد با اعضای این  مرکز به گفتگو پرداخت.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید