امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۴:۰۷
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۱۶۲۳
گزارشگر : ۹۲
طی 7 ماهه سال‌جاری صورت گرفت،

رشد 107 درصدی کمک‌های مردمی به مراکز نیکوکاری استان اردبیل

(یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۴:۰۷

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل گفت: کمک‌های مردم خیر استان اردبیل به مراکز نیکوکاری در هفت ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته، 107 درصد افزایش داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، صفر توحیدی با اشاره به اینکه خیران اردبیلی بیش از 15 میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی در هفت ماهه نخست سال‌جاری به مراکز نیکوکاری کمک کرده‌اند، گفت: با توجه به تعامل و همکاری‌های موثر مراکز نیکوکاری و هم‌افزایی‌های صورت گرفته، خدمات کیفی و قابل توجهی به خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل ارائه شده است.
وی با اعلام اینکه کمک‌های خیران به مراکز نیکوکاری در هفت ماهه نخست سال‌جاری نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته 107 درصد رشد داشته است، بیان کرد: ‌هم‌استانی‌های خیر بیش از شش میلیارد و 800 میلیون تومان در هفت ماهه نخست سال‌ 97 از طریق مراکز نیکوکاری به مددجویان اردبیلی کمک کرده بودند.
توحیدی با بیان اینکه خیران اردبیلی حدود 10 میلیارد تومان به صورت غیرنقدی و در قالب توزیع سبدغذایی، پوشاک، تأمین جهیزیه، نذر و قربانی و تهیه لوازم ضروری زندگی به مراکز نیکوکاری کمک کرده‌اند، افزود: بیش از چهار میلیارد تومان نیز به صورت نقدی به مراکز نیکوکاری استان اردبیل کمک شده که در اسرع وقت در اختیار مددجویان تحت حمایت و دیگر افراد نیازمند در همان محله و منطقه قرار گرفته است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه 31 هزار نفر از مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند از خدمات و کمک‌های مراکز نیکوکاری در سال‌جاری بهره‌مند شده‌اند، گفت: ارائه خدمات حمایتی به 10 هزار نفر از اقشار آسیب‌پذیر جامعه یکی از بارزترین اقدامات مراکز نیکوکاری در رفع مشکلات و گرفتاری‌های نیازمندان آن منطقه است.
وی با اعلام اینکه 5800 نفر از مددجویان و افراد نیازمند استان اردبیل از کمک‌های معیشتی مراکز نیکوکاری بهره‌مند شده‌اند، بیان کرد: حدود 11 میلیارد و 650 میلیون تومان در قالب کمک‌های معیشتی برای رفع مسائل و گرفتاری‌های مددجویان تحت حمایت و سایر اقشار آسیب‌پذیر توسط مراکز نیکوکاری پرداخت شده است.
توحیدی با اشاره به اینکه 400 میلیون تومان برای ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به خانوار بی‌بضاعت جامعه هزینه پرداخت شده است، اعلام کرد: 5000 نفر از مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند استان اردبیل از خدمات فرهنگی و آموزشی مراکز نیکوکاری بهره‌مند شده‌اند تا در مسیر توانمندسازی قرار گیرند.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه 430 میلیون تومان برای ساخت، تعمیر و بهسازی منازل اقشار آسیب‌پذیر توسط مراکز نیکوکاری هزینه شده است، گفت: به 25 خانوار نیازمند خدمات عمرانی ارائه شد تا از سرپناهی مقاوم و مناسب بهره‌مند شوند.
وی به ارائه خدمات درمانی، دارویی و بهداشتی به بیش از 600 مددجوی اردبیلی اشاره کرد و افزود: 120 میلیون تومان خدمات درمانی به خانوار مستمند جامعه ارائه شد تا علاوه بر تحمل درد و رنج بیماری متحمل سایر هزینه‌های زندگی نشوند.
توحیدی اعطای 236 سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند را از دیگر اقدامات ارزنده مراکز نیکوکاری استان اردبیل عنوان کرد و گفت: بیش از یک میلیارد و 400 میلیون تومان برای کمک هزینه تأمین جهیزیه نوعروسان بی‌بضاعت هزینه پرداخت شده است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه 65 مرکز نیکوکاری در سطح استان اردبیل فعالیت دارند، گفت: با راه‌اندازی مرکز نیکوکاری در سطح استان تلاش داریم شاهد رفع مشکلات خانوار بی‌بضاعت از طریق خیران همان محل و منطقه باشیم.
وی با بیان اینکه علاوه بر 38 هزار خانوار مستمری‌بگیر تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل، سایر اقشار آسیب‌پذیر جامعه نیز از حمایت‌ها و خدمات مراکز نیکوکاری بهره‌مند هستند، اعلام کرد: از طریق مراکز نیکوکاری به آسان‌ترین روش به خانوار نیازمند و اقشار آسیب‌پذیر کمک‌رسانی می‌شود که این امر مزیت‌های بسیاری را در پی دارد و با بهره‌مندی از آن می‌توان به بهترین صورت نیازهای فقرا و محرومان را رفع کرد.
توحیدی با اشاره به اینکه همچنان نیازمند یاری نیکوکاران برای رسیدگی به امور فقرا و نیازمندان استان اردبیل هستیم، بیان کرد: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید