امروز پنج شنبه ,۲۳ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۴۸
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۱۶۲۲
گزارشگر : ۸۸
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبر داد

تخصیص بیش از یک‌چهارم صدقات گلستانی‌ها به مسکن نیازمندان

(یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۴۸

کمیته امداد استان گلستان در سال جاری 26 درصد از صدقات گلستانی‌ها را به مسکن مددجویان اختصاص داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: این نهاد در هفت‌ماهه سال جاری از سه میلیارد و 400 میلیون تومان انفاق مردم در صندوق صدقات 26 درصد آن را در حوزه مسکن نیازمندان تحت حمایت صرف کرده است.
وی با تأکید بر ثواب و تأثیرات مثبت صدقه دادن در کمک به نیازمندان افزود: 45 درصد از صدقات پرداختی امسال گلستانی‌ها در بخش‌های حمایتی شامل کمک‌هزینه‌های درمانی، تحصیلی و خرید لوازم ضروری منزل و کمک‌هزینه ازدواج و 26 درصد در بخش مسکن و باقی‌مانده را در بخش فرهنگی و اشتغال نیازمندان و محرومان تخصیص داده است.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با توجه به کسب رتبه برتر حوزه صدقات این استان در سال گذشته یادآور شد: سال 97 مردم خیر گلستان با مشارکت بی‌سابقه خود توانستند بیش از پنج میلیارد و 700 میلیون تومان صدقه پرداخت کنند که 40 درصد از صدقات پرداختی آن‌ها با استفاده از روش‌های نوین الکترونیکی واریزشده است.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان بابیان ضرورت ساماندهی صندوق‌های صدقات گفت: ترویج پرداخت صدقات الکترونیکی به روش پیامکی، اینترنتی و کارت‌های بانکی در اولویت کاری کمیته امداد قرار دارد زیرا پرداخت صدقات به روش پیامکی و الکترونیکی، کم‌هزینه‌تر و سریع‌تر از روش سنتی است.
وی با اشاره به مزیت‌های صدقات الکترونیکی افزود: خیران و حامیان می‌توانند با استفاده از روش‌های جدید و از طریق کارت‌های بانکی با پرداخت سریع و آنی صدقات و نذورات خود را در سرعت بخشی کمک به نیازمندان یاری کنند.
اسکندری با قدردانی از پرداخت الکترونیکی 40 درصد از صدقات هفت‌ماهه سال 98 گلستانی‌ها، عنوان کرد: هم استانی‌ها می‌توانند با استفاده از دستگاه‌های خودپرداز، اینترنت، دستگاه کارت خوان عمومی (pos)، از طریق نرم‌افزارهای سکه، بله، سنا و ایوا تلفن‌های همراه و صدقه پیامکی به پرداخت الکترونیکی کمک‌های خود به محرومان و نیازمندان جامعه اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: صدقه دادن علاوه بر تأثیرات معنوی بر زندگی فرد صدقه دهنده، نقش بسزایی در رفع مشکل محرومان و مستضعفان نیز دارد ازاین‌رو مردم خیر و نیکوکار استان می‌توانند از طریق تلفن همراه با شماره‌گیری # ۰۱۷*۸۸۷۷*هر میزان صدقه دلخواه خود را به راحتی به صورت الکترونیکی پرداخت کنند.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید