امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۱۶۱۹
گزارشگر : ۸۰
طی شش ماهه نخست سال جاری صورت گرفت؛

تحقق 124 درصدی برنامه تاسیس مراکز نیکوکاری

(یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۲۲

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: در شش ماهه نخست سال جاری در تحقق برنامه تاسیس مراکز نیکوکاری شاهد رشد 124 درصدی هستیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فرزاد فرهادی در نشست آموزشی اعضای موسس مراکز نیکوکاری تازه تأسیس، بیان کرد: مراکز نیکوکاری با هدف تقویت و گسترش حضور آگاهانه و موثر آحاد جامعه، ارتقای سرمایه ی اجتماعی، توسعه شبکه های مردمی و تعامل با موسسات عام المنفعه ی داخل و خارج کشور تأسیس شده است.

وی ادامه داد: در واقع مراکز نیکوکاری از ساز و کارهای جدی و موثر در راستای نیل به آرمان بلند فقر زدایی و عدالت گستری بهره می برند تا بستر توسعه انفاق و نیکوکاری را در جامعه فراهم کنند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: مراکز نیکوکاری را باید مراکز غیردولتی و غیروابسته به کمیته امداد و مراکزی مردمی دانست که اعضای آن از میان افراد معتمد محلی تشکیل می شوند.

وی توضیح داد: از آن جا که کمیته امداد به عنوان نهادی مردمی با حمایت دولت و مشارکت جدی مردم و با بهره مندی از ظرفیت های موجود, در جهت رفاه و تأمین اجتماعی اقشار محروم و نیازمند کشور و نهادینه سازی مدیریت احسان و نیکوکاری گام برمی دارد، ضرورت دارد با استقرار شبکه های ارتباطی و حمایتی مردمی نسبت به استفاده بهینه از منابع و ظرفیت خیران و تشکل های موجود اقدام و ضمن شناسایی نارسایی ها در مسیر توسعه مشارکت ها و همیاری های مردمی گام بردارد.

فرهادی با اشاره به اقدامات صورت گرفته اعلام کرد: در پایان سال 97 تعداد مراکز نیکوکاری 24 مرکز بود که در پایان شش ماهه نخست سال جاری به 47 مرکز رسیده است و باید گفت در مجموع در تحقق برنامه های تاسیس مراکز نیکوکاری شاهد رشد 124 درصدی هستیم. 

وی خاطرنشان کرد: مرکز نیکوکاری شعبه جدیدی از کمیته امداد نیست بلکه محلی است که با توجه به ساختارهایش به دور از بروکراسی اداری به دنبال رسیدگی به محرومان و نیازمندان است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین یادآور شد: عموم مردم در محلات و مراکز مختلف می توانند نسبت به تأسیس مراکز نیکوکاری اقدام کرده و با استفاده از ظرفیت های بالقوه، زمینه ارتقای زندگی محرومان را فراهم کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید