امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۰
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۱۶۱۸
گزارشگر : ۸۰
طی هفت ماهه سال جاری؛

کمک های نقدی مردم به مراکز نیکوکاری 226 درصد رشد داشته است

(یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۳:۱۰

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: طی هفت ماهه سال جاری کمک های نقدی مردم مومن و نیکوکاراستان قزوین به مراکز نیکوکاری رشد 226 درصد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مجید مومنی در نشست آموزشی اعضای موسس مراکز نیکوکاری تازه تاسیس، بیان کرد: توسعه مراکز و امور نیکوکاری از الزامات مقابله با جنگ اقتصادی است و باید از مردم خواست در شرایط کنونی نسبت به این موضوع حساسیت و اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی ادامه داد: دشمن در شرایط حاضر تلاش می کند تا با فشار اقتصادی و کوچک کردن سفره مردم به خصوص اقشار ضعیف جامعه، بستر نارضایتی مردم را فراهم کند تا از این طریق در صفوف متحد مردم، تفرقه ایجاد کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به تحلیل مقام معظم رهبری از اعتراضات داخلی لبنان و عراق عنوان کرد: همزمانی این دو اعتراض مردمی و سوء استفاده دشمن، موضوع مهمی است که باید مدنظر باشد چراکه دشمن همواره تلاش می کند از مشکلات درونی کشورهای سلطه ناپذیر استفاده کرده و با موج سواری به هدف خود دست یابد.

وی افزود: امروز نیز در جامعه ما مشکلات مختلفی با منشاء داخلی و خارجی وجود دارد ولی راهکار شایسته استفاده از ظرفیت های داخلی است، کسانی که زندگی آنها با تنگناهای سختی روبروست با کمک های حداقلی می توانند شرایط بهتری پیدا کنند.

مومنی تصریح کرد: در شرایط جنگ تحمیلی هم کمک های مردمی در حالی به جبهه ها ارسال می شد که مردم برای تأمین کالاهای اساسی خود هم با سختی هایی روبرو بودند ولی امروز با عبور از آن روزها، با افتخار و عزت از آن دوران مقاومت یادمی کنیم از همین رو بنیانگذار جمهوری اسلامی ملت ایران را برتر از مردم دوران رسول خدا (ص) نام برد.

وی اضافه کرد: ارمغان سوق دادن افراد به کار خیر و گره‌گشایی از مشکلات نیازمندان، همبستگی و نشاط اجتماعی است، اگر در جامعه ما مددکاری اجتماعی و نیکوکاری نهادینه شود مسائل و مشکلات کشور حل خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تأکید کرد: پرداخت به امور خیر و نیکوکارانه ، امری دینی، انسانی و اخلاقی است که عقل حکم می‌کند نسبت به توسعه مشارکت‌های مردمی اهتمام داشته باشیم.

وی تأسیس مراکز نیکوکاری را یکی از بسترهای کمک به اقشار ضعیف جامعه دانست و گفت:  ترویج و توسعه مراکز نیکوکاری مردم‌نهاد گامی مثبت در جهت تحقق افزایش مشارکت‌ها و رسیدگی به امور نیازمندان است.

مومنی خاطرنشان کرد: نیاز امروز جامعه ایجاب می‌کند حضور مردم را در عرصه‌های کمک به هم نوع تقویت کنیم، کاری که در مراکز نیکوکاری مردم انجام خواهند داد به ‌مراتب مثمر ثمرتر از خدمات حاضر خواهد بود چراکه هرجا مردم پای کار باشند، برکت کار جمعی نیز از سوی خداوند بیش از پیش عنایت خواهد شد.

وی اعلام کرد: طی هفت ماهه سال جاری کمک های نقدی مردم مومن و نیکوکاراستان قزوین به مراکز نیکوکاری رشد 226 درصد داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین ادامه داد: مراکز نیکوکاری آمده اند تا ظرفیت های مغفول را پیدا کرده و برای ارتقای زندگی نیازمندان استفاده کنند از این رو کمیته امداد نیز با انتقال تجربیات به این مراکز، به ارتقای فعالیت این مراکز کمک خواهد کرد.

وی یادآورشد: مراکز نیکوکاری به مرور و با افزایش توانایی ها، اختیارات بیشتری پیدا خواهند کرد به طوری که علاوه بر جمع آوری صندوق های صدقات، واگذاری پرونده ها برای امور مددکاری نیز در مراکز مستعد اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید