امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۴
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۱۶۱۲
گزارشگر : ۹۶

47 هزار و 571 خانواده نیازمند از خدمات کمیته امداد همدان بهره‌مند هستند

(یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۲:۰۴

مدیرکل کمیته امداد استان همدان گفت: 47 هزار و 571 خانوار تحت حمایت این نهاد بوده و به‌ صورت ماهانه از این نهاد مستمری و سایر خدمات حمایتی را دریافت می‌کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، پیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد استان همدان با اشاره به اینکه خدمت به خانواده‌های نیازمند، وظیفه بزرگ و خطیری است که این نهاد به فضل خدا و همراهی عموم مردم و مسئولان عزیز تاکنون توانسته در انجام آن موفق باشد گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 47 هزار و 571 خانوار تحت حمایت، به‌صورت ماهانه از این نهاد مستمری دریافت کرده‌اند.
 وی تأکید کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون قریب به 68 میلیارد تومان مستمری به‌حساب سرپرستان خانوار واریز شده است.
ترکمانه افزود: کمیته امداد استان علاوه بر پرداخت مستمری به نیازمندان، کمک‌های حمایتی متنوع دیگری شامل خدمات درمانی، خدمات فرهنگی، خدمات حقوقی و مشاوره‌ای، ساخت و تعمیر مسکن، کمک‌هزینه تأمین جهیزیه، پرداخت وام قرض‌الحسنه، تقدیم کمک‌های بلاعوض نقدی و غیر نقدی، ارائه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای رایگان و پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال را نیز به این خانواده‌ها ارائه می‌نماید.
مدیرکل کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه 31 هزار و 389 خانوار با سرپرست زن، تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: 57 درصد از خانوارهای تحت حمایت را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند و سایر خانواده‌های تحت حمایت نیز عموماً دارای سرپرست ازکارافتاده و ناتوان هستند.
وی بابیان اینکه در 7 ماهه امسال مبلغ 68 میلیارد تومان درمجموع خدمات بلاعوض و تسهیلات به این خانواده‌ها تقدیم شده افزود: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی به خانواده‌های یک‌نفره مبلغ 162 هزار تومان، دونفره 275 هزار تومان، سه‌نفره 360 هزار تومان، چهارنفره 467 هزار تومان و خانواده پنج‌نفره 517 هزار تومان به‌صورت ماهیانه مستمری پرداخت می‌شود. ضمن اینکه غیرازاین مبالغ، یارانه خانواده‌ها نیز همانند سایر شهروندان به‌حساب آنان واریز می‌گردد.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید