امروز سه شنبه ,۱ بهمن ۱۳۹۸
یکشنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۴
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۱۶۱۱
گزارشگر : ۷۸
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی؛

هزینه‌کرد صدقات برای 7 نیاز اساسی محرومان/ پرداخت 2.7 میلیارد تومان صدقه در نیمه نخست امسال

(یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸) ۱۱:۱۴

مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: مجموع کمک‌های مردمی در بخش صدقات برای رفع هفت نیاز اساسی محرومان هزینه می‌شود.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد بابیان اینکه مردم نیکوکار خراسان شمالی در نیمه نخست امسال، دو میلیارد و 700 میلیون تومان صدقه به نیازمندان کمک کردند، افزود: نیکوکاران این استان طی مدت مشابه سال گذشته دو میلیارد و 100 میلیون تومان صدقه پرداخت کردند که این رقم 25 درصد افزایش داشته است.
وی افزایش کمک‌های مردمی به کمیته امداد را نشان از حسن اعتماد عمومی به این نهاد دانست و افزود: کمک‌های مردمی و نذورات نیکوکاران بر اساس نیت خیرخواهانه آن‌ها هزینه می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با تأکید بر اینکه بر اساس نیات نیکوکاران صدقات هر محل در همان محل هزینه می‌شود و به‌هیچ‌عنوان به شهر دیگری انتقال داده نمی‌شود، ادامه داد: صدقات جمع‌آوری‌شده در سرفصل‌هایی مانند کمک به تأمین مسکن نیازمندان، ازدواج، معیشت، درمان، اشتغال و امور فرهنگی هزینه می‌شود.
الهی راد بابیان اینکه هم‌اکنون بیش از 90 هزار صندوق صدقات در سطح استان وجود دارد، خاطرنشان کرد: این نهاد در نظر دارد، صندوق صدقات معابر را جمع‌آوری و به اماکن مختلف انتقال دهد تا میزان کمک‌ها مردمی و همچنین آسیب‌های احتمالی این صندوق‌ها کاهش پیدا کند.
الهی راد با اشاره به شیوه‌های نوین پرداخت کمک مردمی به نیازمندان، گفت: در این شیوه هم‌وطنان می‌توانند با شماره‌گیری #۰۵۸*۸۸۷۷*کمک‌های خود را برای نیازمندان ارسال کنند.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید