امروز جمعه ,۲۴ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۲ آبان ۱۳۹۸ / ۰۸:۲۵
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۷۱۶۰۱
گزارشگر : ۸۹

زمینه ازدواج 396 نوعروس نیازمند در چهارمحال و بختیاری فراهم شد

(یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸) ۰۸:۲۵

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: زمینه ازدواج 396 نوعروس نیازمند با هزینه یک میلیارد و 455 میلیون تومان فراهم شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی ملک پور بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون زمینه ازدواج 396 نوعروسان نیازمند در استان با هزینه یک میلیارد و 349 میلیون تومان فراهم شده که از این مجموع 336 نفر تحت حمایت کمیته امداد استان بوده‌اند.

وی بابیان اینکه تأمین جهیزیه یکی از اهداف اصلی این نهاد برای خانواده‌های نیازمند است افزود: همچنین 60 جهیزیه با هزینه 106 میلیون تومان نیز برای نوعروسان نیازمند فراهم شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اینکه توسعه و ترویج فرهنگ ازدواج آسان و به هنگام در بین جوانان از اهداف این نهاد است گفت: 226 میلیون تومان هدیه ازدواج نیز به 139 پسر تحت حمایت کمیته امداد استان اعطا شده است.

ملک پور با بیان اینکه به ایجاد زمینه ازدواج زنان سرپرست خانوار در راستای خودکفایی آنان ادامه داد: 115 میلیون تومان نیز برای ازدواج مجدد 32 زن سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: لزدواج سنت حسنه پیامبر اکرم(ص) است که برخی از خانواده‌ها توانایی تأمین هزینه‌های آن را ندارند، نیکوکاران و خیرین می‌توانند با پرداخت هر مبلغی و یا اهدای جهیزیه زمینه ازدواج آسان نیازمندان را فراهم کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید