امروز پنج شنبه ,۲۶ تیر ۱۳۹۹
شنبه / ۴ آبان ۱۳۹۸ / ۱۵:۴۷
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۱۵۰۶
گزارشگر : ۵
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اعلام کرد؛

پرداخت 1400میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان در هفت ماهه سال‌جاری

(شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸) ۱۵:۴۷

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از پرداخت 1400 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان در هفت ماهه سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت 60 هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت‌الله عبدالملکی در حاشیه دومین دوره آموزشی کارآفرینی جهادگران در مازندران با بیان اینکه تسهیلات اشتغال در بخش‌های خدماتی، صنعتی، کشاورزی، دانش‌بنیان و صنایع کوچک و خانگی پرداخت شده است، افزود: تا پایان امسال  170 هزار فرصت شغلی برای مددجویان با همکاری شبکه بانکی و پرداخت تسهیلات ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه مدل اشتغال کمیته امداد به عنوان یکی از معتبرترین روش‌های اشتغال‌زایی مورد توجه قانون‌گذاران و سیاست‌گذاران اشتغال کشور است، تصریح کرد: 400 هزار کارآفرین حرفه‌ای در کشور وجود دارد که اگر 20 هزار نفر از آنان را در حوزه اشتغال محرومان وارد کنیم، بخش زیادی از مساله بیکاری محرومان حل می‌شود.

عبدالملکی با اشاره به اینکه کمیته امداد یکی از دستگاه‌های برتر و تأثیرگذار در زمینه اشتغال‌زایی در کشور است، گفت: کسانی که تحت پوشش بوده و یا محرومانی که تحت حمایت نیستند بر اساس ضوابط به منظور خودکفایی آنها، با استفاده از روش‌های علمی و رویکرد جهادی، برنامه‌ریزی لازم انجام می‌شود.

وی افزود: تلاش می‌کنیم بخش قابل توجهی از اشتغال کشور را به نفع محرومان ایجاد کنیم و منابع بانکی و مالی کشور به هر مقدار که هست را به نفع اقشار محروم جامعه جذب و هدایت کنیم.

عبدالملکی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت جهادگران کارآفرین در امور اداری، آموزش بازاریابی و فروش، پیداکردن راهبران شغلی، نظارت بر طرح‌ها، مشاوره شغلی و... در دستور کار کمیته امداد است، بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا حداقل هزار نفر جهادگر کارآفرین با انگیزه جهادی و انقلابی با کمیته امداد همکاری کنند و به این نهاد در بخش اشتغال و خودکفایی نیازمندان کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه دومین دوره آموزشی جهادگران کارآفرین در استان مازندران با حضور 30 جهادگر کارآفرین برگزار شد،افزود: مازندران در حوزه راهبران شغلی و دانش بنیان از استان‌های خوب کشور است و تا پایان سال‌جاری خبرهای خوبی در این بخش از استان خواهیم داشت.

انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید