امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۴ آبان ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۲
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۱۴۹۹
گزارشگر : ۸۵

استقرار پایگاه های جلب مشارکت های مردمی در دهه پایانی صفر

(شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸) ۰۹:۳۲

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: به منظور حمایت از ایتام و خانواده های محسنین و جمع آوری نذورات و کمک های نقدی نیکوکاران و عزاداران، پایگاه های این نهاد در سطح استان و مشهد مقدس هم‌زمان با روزهای پایانی ماه صفر مستقر می شوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین گیلاسی از حضور خیل مشتاقان زیارت و عزاداری حضرت رضا(ع) در مشهد مقدس گفت و افزود: این نهاد امسال در روزهای پایانی ماه صفر نسبت به ایجاد 46 پایگاه جذب حامی در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین و نذورات و خیرات نیکوکاران اقدام کرده است.
وی افزود: پایگاه‌های ایجادشده در این ایام شامل 17 پایگاه در مشهد و 29 پایگاه در سطح شهرستان‌های استان نیز ایجاد می‌شود.
گیلاسی با اعلام اینکه این پایگاه‌ها از امروز (‌شنبه) شروع و تا سه شنبه 7 آبان ماه ادامه دارد بیان کرد: ساعت کاری این پایگاه‌ها در شهرستانها از ۸ صبح تا پایان مراسم عزاداری و در مشهد مقدس از 8 صبح آغاز و تا ساعت  ۲۳ شب ادامه دارد.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان رضوی در خصوص نحوه حمایت حامیان این کودکان، بیان کرد: هر فرد می تواند ماهیانه با واریز حداقل ۵۰ هزار تومان به حساب کودکان یتیم، حامی ایتام شود. 
وی با بیان روش های واریز کمک های مالی، اظهار کرد: حامیان می توانند مبلغ مورد نظر را به طور مستقیم به حساب کودکان و یا حساب های دارای شناسه واریز کنند.
گیلاسی با اعلام اینکه اکنون حدود 23 هزار کودک یتیم و محسنین تحت حمایت خدمات این نهاد هستند، یادآور شد: طرح اکرام ایتام به حمایت از کودکان یتیم به علت فوت پدر و طرح محسنین نیز به حمایت از کودکان خانواده‌های نیازمند دارای پدر که به دلایلی مانند بیماری، ازکارافتادگی، طلاق و زندانی بودن در کنار خانواده حضور ندارند و نمی‌تواند مخارج زندگی را تأمین کنند، می‌پردازد.
شایسته ذکر است: مردم استان می‌توانند علاوه بر مراجعه به پایگاه‌های کمیته امداد، از طریق شماره گیری کد دستوری # ۰۵۱ * ۸۸۷۷ *، مراجعه به سایت emdad.ir  و پرداخت از طریق خودپردازها، در این عمل خداپسندانه کمک به کودکان نیازمندو مددجویان مشارکت و همکاری داشته باشند.
انتهای پیام
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید