امروز سه شنبه ,۲۴ تیر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۳
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۷۱۴۲۸
گزارشگر : ۹۴
معاون حمایت کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد؛

3000 کودک کهگیلویه و بویراحمدی از سبد غذایی بهره‌مند شدند

(دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۳۳

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: 3062 کودک زیر پنج سال این استان در سال جاری، ماهیانه از سبدغذایی این نهاد بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد نظری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، گفت: این نهاد به‌منظور رفع سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال طرح هم‌سفره را در برنامه کاری خود اجرا می‌کند.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری 3062 کودک زیر پنج سال از طرح هم‌سفره این نهاد بهره‌مند شده‌اند، افزود: در این زمینه یک میلیارد و 224 میلیون تومان در قالب تهیه سبد غذایی به این کودکان اختصاص یافت.
نظری تصریح کرد: کودکان زیر پنج سالی که به دلیل تغذیه نامناسب دچار اختلال در رشد هستند از طریق مراکز بهداشت شناسایی و برای دریافت سبد غذایی به‌منظور کمک به بهبود تغذیه آنان به کمیته امداد معرفی می‌شوند.
وی افزود: کودکان تحت حمایت این طرح در فاصله زمانی شش‌ماهه مورد پایش قرار می‌گیرند و در صورت بهبودی از چرخه حمایت خارج و کودکان دیگر جایگزین آنان می‌شوند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه سرانه هر کودک دچار سوءتغذیه در استان 100 هزار تومان است، گفت: سبدهای غذایی کودکان شامل مواد پروتئینی، لبنیات، حبوبات، برنج و روغن است.
وی از مردم خیر و نیکوکار کهگیلویه و بویراحمد دعوت کرد تا کمیته امداد را در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های مختلف خود برای کمک به نیازمندان یاری کنند.
انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید