امروز شنبه ,۱۶ آذر ۱۳۹۸
دوشنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۲۹
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۱۴۲۶
گزارشگر : ۷۹

بهره‌مندی 917 زن سرپرست خانوار خراسان جنوبی از خدمات بیمه تامین اجتماعی

(دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۲۹

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: ۹۱۷ زن سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد در استان از بیمه تامین اجتماعی برخوردار شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علی اکبر نخعی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: تمامی زنان خانوار شهری ۴۵ تا ۵۰ سال می‌توانند مورد حمایت این بیمه قرار گرفته و پس از ۱۰ سال سابقه بیمه، از مستمری بازنشستگی بهره‌مند شوند.
نخعی افزود: این در حالی است که ۹۹۶ نفر از مجریان طرح‌های اشتغال این نهاد نیز از مزایای بیمه تامین اجتماعی و بازنشستگی برخوردار هستند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی تصریح کرد:مجموع هزینه‌کرد انجام شده برای بیمه‌های تامین اجتماعی این هزار و ۹۱۳ زن سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال در نیمه نخست امسال بیش از ۱۴ میلیارد و ۵۲۶ میلیون ریال بوده است.
وی اظهار داشت: بر این اساس تاکنون ۱۶۷ نفر از مددجویان زیر پوشش این نهاد که شرایط لازم را داشته‌اند، بازنشسته و از خدمات مستمری تأمین اجتماعی برخوردار شده‌اند.
نخعی با بیان اینکه مددجویان بیمه‌شده از مزایای بیمه تأمین اجتماعی شامل بازنشستگی، از کارافتادگی و خدمات درمانی بهره‌مند می‌شوند، اضافه کرد:گسترش بیمه تأمین اجتماعی مددجویان یکی از برنامه‌های مهم این نهاد برای توانمندسازی خانوارهای زیر پوشش است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: هم اکنون ۴۲ هزار و ۷۲۲ خانوار در استان تحت حمایت کمیته امداد هستند و خدمات حمایتی به آنان ارائه می شود.
انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید