امروز سه شنبه ,۲۴ تیر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۸
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۱۴۲۴
گزارشگر : ۸۲
با اجرای طرح راهبری شغلی؛

زندگی اهالی روستای محروم بنگرو جان دوباره گرفت

(دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۱۸

کمیته امداد استان کرمان پس از تأمین نیازهای اولیه ساکنان روستای محروم بنگرو از توابع شهرستان قلعه گنج و اصلاح کپرهای اهالی این روستا، با فراهم کردن زمینه اجرای طرح راهبری شغلی (مرغ تخم‌گذار) توسط راهبر شغلی زمینه اشتغال خانوارهای ساکن در این روستا را نیز فراهم کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عماد کمالی، با ۲۸ سال سن کارآفرین موفقی است که با اجرای طرح نظام راهبری شغلی توانسته زمینه اشتغال ۲۳ خانوار در روستای محروم بنگرو از توابع قلعه گنج را فراهم کند.
این کارآفرین موفق گفت: در مرحله نخست با راه‌اندازی ۲۳ واحد مرغداری و توزیع ۱۵۰۰ قطعه مرغ تخم‌گذاری بین اهالی روستای بنگرو توانسته زمینه اشتغال خانوارهای ساکن در این روستا را فراهم کند.
وی ادامه داد: با اجرای طرح راهبری شغلی مرغ تخم‌گذار در حال حاضر هر خانوار ماهیانه از محل فروش مرغ و تخم‌مرغ بیش از 180 هزار تومان درآمد کسب می‌کند.
این کارآفرین موفق افزود: به دنبال توسعه طرح با انجام کار جوجه‌کشی و تکثیر مرغ تخم‌گذار در منطقه محروم بنگرو هستیم.
کمالی گفت: تمام اقدامات و حمایت‌های مالی این طرح به‌صورت بلاعوض و با هزینه 100 میلیون تومانی توسط کمیته امداد استان کرمان انجام‌شده است.
شایسته ذکر است؛ کمیته امداد با اجرای طرح نظام راهبری شغلی با بهره‌مندی از کارآفرینان حرفه‌ای باهدف مشارکت در برنامه اشتغال امداد، فرصت‌های شغلی برای محرومان ایجاد خواهد کرده و کارآفرینان با راهبری، کمک و هدایت مددجویان راه‌های کسب درآمد را به آن‌ها آموزش خواهند داد تا بتوانند به‌صورت مستقل دارای شغل شده و کسب درآمد کنند
لازم به ذکر است؛ ۲۳ خانوار با جمعیت ۷۸ نفر در روستای محروم بنگرو با ضریب محرومیت ۹ ساکن هستند.
انتهای پیامایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید