امروز پنج شنبه ,۲۶ تیر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۴۰
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۱۴۲۱
گزارشگر : ۹۱
رییس کمیته امداد شهرستان سراوان مطرح کرد؛

برگزاری محفل انس با قرآن‌کریم ویژه مددجویان تحت حمایت سراوان

(دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸) ۱۱:۴۰

رییس کمیته امداد شهرستان سراوان گفت: محفل انس با قرآن کریم با شرکت مددجویان تحت حمایت، زنان سرپرست خانوار و فرزندان‌شان در شهرستان سراوان برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ناصر ریگی، رییس کمیته امداد شهرستان سراوان گفت: به منظور احیای سنت حسنه تلاوت قرآن کریم و فراهم کردن زمینه انس و الفت و تدبر در آیات قرآن  و توانایی بهره‌گیری از آموزه های آن، چهار محفل قرآنی در سطح منازل مددجویان متقاضی طرح برگزار شد که با استقبال بسیار خوب مددجویان همراه بوده است.

وی با اشاره به اینکه  مخاطبان این طرح زنان سرپرست خانوار و فرزندان‌شان بودند، افزود:  افراد شرکت کننده در این محافل 77 نفر بود مربی طرح نیز از خواهران دارای مدرک تحصیلی معارف والهیات و دارای سابقه همکاری با برنامه های قرآنی این نهاداست.

رییس کمیته امداد شهرستان سراوان ادامه داد: در این برنامه ضمن قرائت یک جزء توسط قاریان، ترجمه آیات و تفسیر کلی نیز انجام شد.

ریگی یادآور شد: به برکت این طرح و به منظور شناسایی استعدادهای قرآنی و معرفی به جامعه قرآنی 1 نفر حافظ کل قرآن و 4 نفر دارای استعداد قرائت قرآن شناسایی و در بانک نخبگان قرآنی برای فراهم کردن زمینه ارتقاء و دعوت در برنامه های قرآنی  ثبت شدند .

وی اعلام کرد: ترویج و توسعه فعالیت‌های قرآنی، تعمیق ایمان و باورهای دیتی، ارتقای معرفت دینی و ایجاد انس با کلام الهی از مهمترین اهداف این طرح است.

رییس کمیته امداد شهرستان سراوان افزود: در مجموع  برنامه‌های قرآنی در طول سال به ویژه  در ماه مبارک رمضان، ایام محرم و صفر و غیره در سطح این شهرستان برگزار خواهد شد.

ریگی گفت: برنامه حفظ قرآن و ترتیل این کتاب آسمانی اقدام مهمی است که توسط این نهاد هرساله برنامه‌ریزی شده و همچنین مسابقات قرآنی برای گروه‌های مختلف جامعه هدف برگزار می شود.

انتهای پیام

 


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید