امروز چهارشنبه ,۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۵۹
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۱۴۱۸
گزارشگر : ۸۵

25 درصد از مددجویان کمیته امداد خراسان رضوی مشهدی هستند

(دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۵۹

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان رضوی اعلام کرد: سهم مددجویان مشهدی نسبت به کل جامعه تحت حمایت این نهاد در استان 25 درصد می شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا شهرکی با بیان اینکه اکنون 196 هزار 273 خانوار مشتمل بر 357 هزار و 858 نفر تحت حمایت خدمات کمیته امداد استان هستند، افزود: 50 هزار و 404 خانوار با جمعیت 88 هزار و 900 مددجو در مشهد سکونت دارند و از خدمات این نهاد بهره مند هستند.
وی با اعلام اینکه اکنون در مشهد مقدس 9 اداره به امور مددجویان رسیدگی می کند افزود: تمام خدمات این نهاد متناسب با نیاز خانواده و باتوجه به پیشنهاد و نظر مددکار خانواده به آنها ارائه می شود.
شهرکی با بیان اینکه حدود 5 درصد از جمعیت مشهد تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، اظهار کرد: متاسفانه در مشهد مقدس با پدیده مهاجرت های بی رویه مواجه هستیم که این امر موجب شده تا علاوه بر ایجاد حاشیه نشینی در این شهر، ارائه خدمات به مددجویان با مشکل مواجه شود.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان رضوی حضور افراد تبعه در شهر مشهد را یکی دیگر از مشکلات دانست و افزود: علی رغم توصیه های جدی و موکد به خانواده ها در خصوص عدم ازدواج با تبعه های غیر ایرانی بازهم شاهد این امر هستیم که متاسفانه فرزندان حاصل از این ازدواج ها به دلیل نداشتن مدارک هویتی نمی توانند از خدمات کمیته امداد بهره مند شوند.
وی بیان کرد: در مشهد مقدس علاوه بر مناطق شهری، مناطق محروم  و روستایی نیز وجود دارد که نیازمند حمایت و نگاه های هرچه بیشتر مسئولان است.
شایسته ذکر است: یک میلیون و 21 هزار و 68 خانوار شهرستان مشهد در 5 بخش،  15 دهستان ، هزار و 192 آبادی و یک شهر سکونت دارند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید