امروز سه شنبه ,۲۴ تیر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۱۶
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۱۴۱۰
گزارشگر : ۷۹

بهره‌مندی 1700 مددجوی خراسان جنوبی از آموزش‌های فنی و تخصصی کمیته امداد

(دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸) ۱۰:۱۶

معاون اشتغال و خودکفائی کمیته امداد خراسان جنوبی از بهره‌مندی 1700 مددجوی تحت حمایت از آموزش‌های فنی و تخصصی کمیته امداد طی شش ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدرضا حسینی،معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: اصولی ترین روش فقر زادیی از طریق آموزش ،مهارت آموزی ،توانمند سازی محرومین و ایجاد اشتغال است و کمیته امداد برای آموزش مددجویان شامل نیاز سنجی شغلی مناطق، استعداد سنجی مددجویان و مشاوره و هدایت شغلی آنها، برگزاری دوره های آموزش کار آفرینی و آموزش فنی وحرفه ای به منظور ارتقای مهارت فنی برگزار کرده است.
حسینی گفت: دوره‌های آموزشی بر اساس استعداد و علاقه مددجویان برگزار می‌شود تا پس از کسب مهارت‌های لازم و اخذ تسهیلات خوداشتغالی بتوانند شغل مورد نظر خود را ایجاد کنند.
وی با اشاره به اینکه دوره‌های آموزشی بر اساس استعداد و علاقه مددجویان برگزار می‌شود افزود: مددجویان پس از کسب مهارت‌های لازم و اخذ تسهیلات خوداشتغالی می توانند شغل مورد نظر خود را ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی فنی و تخصصی تاثیر بسزایی در موفقیت مددجویان در بحث اشتغال و کسب درآمد دارد، افزود: کمیته امداد با بهره‌گیری از اساتید مجرب در تلاش است مهارت‌های لازم شغلی را به مددجویان آموزش دهد تا آنان در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی با مشکلات کمتری رو به رو باشند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: از این تعداد 875 نفر در دوره های مقدماتی، 288 نفر در پایدارسازی و توسعه، 557 نفر آموزش های مهارتی شرکت کردند و مبلغ 45 میلیون تومان از سوی کمیته امداد هزینه شده است.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید