امروز سه شنبه ,۲۴ تیر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۹ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۵
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۱۴۰۷
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبر داد:

افزایش میانگین سرانه ماهیانه ایتام زنجانی به 505 هزار تومان

(دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۰۵

با مشارکت مطلوب خیران و حامیان زنجانی میانگین سرانه ماهیانه ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان به 505 هزار تومان رسیده است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در دیدار با بخشدار بخش مرکزی زنجان گزارشی از فعالیت‌های این نهاد در حوزه مشارکت‌های مردمی ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در این دیدار بابیان اینکه مؤلفه‌های مختلفی در تولید فقر نقش داشته و کمیته امداد به‌تنهایی قادر به از بین بردن فقر نیست، افزود: هم‌افزایی مسئولان و مشارکت‌های مردم در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد نقش بالایی در پیشگیری از انباشت فقر در جامعه به‌ویژه اثربخشی کارکردهای این نهاد در حوزه فقرزدایی دارد.

وی با اشاره به اینکه زمینه کارهای خیرخواهانه به‌ویژه در حوزه کاری این نهاد در استان زنجان بسیار مساعد است، گفت: همراهی دستگاه‌های مختلف با برنامه‌های اجرایی کمیته امداد در حوزه گفتمان سازی فرهنگ انفاق، احسان و نیکوکاری و مبارزه با فقر بسیار اثرگذار بوده است.

صفری با اشاره به اینکه رویکرد کمیته امداد بسترسازی برای افزایش زمینه مشارکت خیران در برنامه‌های اجرایی این نهاد است، ادامه داد: تلاش می‌کنیم با افزایش کمی و کیفی فعالیت مراکز نیکوکاری در استان زنجان بسترهای لازم برای اجتماع‌محور کردن فرآیند فقرزدایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در حوزه کارهای خیرخواهانه به نفع جامعه هدف این نهاد را فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه علیرغم چالش‌های اقتصادی، مردم نیکوکار پایتخت شور و شعور حسینی با درک صحیح از شرایط موجود مشارکت مناسبی در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد داشته‌اند، گفت: با مشارکت مطلوب خیران و حامیان زنجانی میانگین سرانه ماهیانه ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان به 505 هزار تومان رسیده است.

کاوه حقیقی، بخشدار بخش مرکزی زنجان نیز در این دیدار بابیان اینکه خدمات نظام به نیازمندان و اقشار ضعیف جامعه در کمیته امداد تجلی یافته و امروز در کارکردهای این نهاد متبلور شده است، گفت: افزایش مشارکت مردم در برنامه‌های کمیته امداد نشان‌دهنده ارتقاء اعتماد عمومی به کارکردهای این نهاد در حوزه فقرزدایی و پویایی این مجموعه در استان زنجان است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید