امروز سه شنبه ,۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۷
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۷۱۳۹۷
گزارشگر : ۸۲
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان خبر داد؛

تولید ۸۵۲ تخته فرش توسط مددجویان کرمانی

(یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸) ۱۱:۳۷

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان از تولید ۸۵۲ تخته فرش توسط مددجویان کرمانی در شش‌ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، غلامرضا خواجه به تولید سالانه 14 هزار مترمربع فرش دست‌باف توسط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان اشاره کرد و گفت: مددجویان کرمانی در شش‌ماهه نخست امسال ۸۵۲ تخته فرش به متراژ ۶۵۳۲ مترمربع تولید و روانه بازار فروش کرده‌اند.
وی ارزش فرش‌های تولیدی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان در شش‌ماهه نخست امسال را 10 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: فرش‌های تولیدی مددجویان در شش‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد رشد داشته است.
خواجه تعداد قالی‌بافان فعال تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان را ۳۶۰۰ نفر اعلام کرد و افزود: اکثر این قالی‌بافان بیمه هستند.
وی تعداد دارهای فعال قالی مددجویان را ۳۳۸۱ دار اعلام کرد و گفت: به‌منظور حمایت از قالی‌بافان تحت حمایت فرش‌های تولیدی آن‌ها بدون واسطه توسط این نهاد به فروش می‌رسد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمان افزود: این نهاد با شناسایی طرح‌های روز و موردنیاز بازار، تأمین مواد اولیه مرغوب و مناسب، نظارت بر اجرای طرح‌های قالی‌بافی مددجویان و فروش فرش‌های تولیدی آن‌ها در خارج از استان باقیمت بالاتر، تلاش کرده بیشترین سود را نصیب مددجویان بافنده تحت حمایت کند.
وی با اشاره به اینکه استعداد سنجی قالی‌بافان و مشاوره شغلی آن‌ها به‌صورت چهره به چهره از رویکردهای اساسی این نهاد در ایجاد طرح‌های قالی‌بافی است، گفت: پس از طی این مراحل متقاضیان بافت فرش جهت انتخاب نوع فرش و تکمیل پرونده به واحدهای مربوطه معرفی می‌شوند که با تهیه امکانات نقشه و مواد اولیه موردنیاز توسط کمیته امداد، طرح راه‌اندازی شود.
انتهای پیامایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید