امروز دوشنبه ,۷ مهر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۴۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۷۱۳۸۸
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

حتی یک ریال از صدقه مردم قزوین خارج از استان هزینه نمی‌شود

(چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۴۳

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: صدقه و سایر کمک های مردمی براساس ضوابط شرعی و قانونی هزینه می‌شود که بر همین اساس حتی یک ریال از صدقه یا سایر کمک های مردمی، خارج از استان هزینه نمی شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید مومنی در بازدید سرزده از ستاد صدقات قزوین ضمن تقدیر و تشکر از امدادگران بیان کرد: آنچه موجب شده تا مردم به ما اعتماد داشته باشند صداقت و امانتداری در دریافت و هزینه کرد کمک های مردمی است.

وی ادامه داد: سرمایه کمیته امداد اعتماد مردمی، اعتقاد و باور دینی و تلاش جهادی در سایه ولایت فقیه است و با همین سرمایه گران سنگ است که برای هدف والای فقرزدایی و رفع محرومیت تلاش می کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: براساس اصل امانتداری، امدادگران امانتدار  وجوه و کمک های مختلف پرداختی مردم هستند در نتیجه خود را به درگاه الهی و مردم پاسخگو می دانیم.

وی افزود: ممکن است برخی تصور کنند که در هر جایی نیاز باشد، کمک های مردمی هزینه می شود ولی اینگونه نیست چراکه در هزینه کرد ابتداء خود را ملزم به رعایت ضوابط شرعی می دانیم براین اساس باید کمک های مردم را براساس نیت انها هزینه کنیم.

مومنی تصریح کرد: صدقه و سایر کمک های مردمی براساس ضوابط شرعی و قانونی هزینه می شود که بر همین اساس حتی یک ریال از صدقه یا سایر کمک های مردمی، خارج از استان هزینه نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: در واقع نه تنها کمک های مردمی استان قزوین در استان دیگر بلکه کمک سایر استان ها نیز برای استان قزوین هزینه نمی شود البته در مواردی همچون زلزله و یا سیل به صورت اعلام عمومی موضوع جمع آوری کمک های مردمی برای منطقه آسیب دیده اعلام می شود و تنها همان مبلغ جمع اوری شده از سوی مردم زلزله زده یا سیل زده ارسال می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: کمیته جای خدمت به مردم است در نتیجه سیاسی کاری، سیاسی بازی و یا ذره ای همراهی با کاندیداها در انتخابات بی ارزش است آنچه برای این نهاد مهم است رسیدن به هدف اصلی یعنی خدمت به مردم است.

وی گفت: یکی از برنامه های کمیته امداد امام (ره) گسترش صدقه الکترونیکی است چراکه در این روش سرعت پرداخت و دریافت و هزینه کرد بالا می رود؛ در حال حاضر نیروهایی که صندوق های صدقات را تخلیه می کنند در دوره های زمانی تعریف شده برای تخلیه صندوق ها اقدام می کنند.

مومنی اعلام کرد: از طرفی مردم با رسیدن به صندوق صدقه امکان پرداخت صدقه را پیدا می کنند ولی در روش الکترونیکی، هر فرد در هر ساعت از شبانه روزی می تواند از طریق گوشی ساده و با شماره گیری # 028*8877* کمک های خود را به نیازمندان اهداء کنند.

وی تأکید کرد: در این روش حتی مردم می توانند کمک های خود را تنها برای کمک به محرومان و نیازمندان منطقه ای خاص تعیین کنند که برای این منظور  حال اگر کسی بخواهد کمک خود را برای شهر خاصی محدود کند به جای کد 028 برای شهرستان البرز 0281، شهرستان تاکستان 0286، شهرستان آبیک 0283، شهرستان آوج 0284، شهرستان بوئین زهرا 0285، آبگرم 0282، اقبالیه 0287، الموت شرقی 0288، الموت غربی 0289 و برای طارم سفلی کد 02810، اسفرورین 02811، خرمدشت 02812، دشتابی 02813، رامند 02814، شال 02815 و ضیاء آباد کد 02816 را خواهد گرفت.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: پس از جمع آوری کمک های مردمی ، در روش الکترونیک به دلیل سرعت انتقال کمک ها در حساب بانکی، کمک های مردمی با روش بانکداری الکترونیک در حساب نیازمندان واریز می شود.

وی یادآورشد: امیدواریم با افزایش کمک های مردمی از طریق پرداخت الکترونیک، شاهد سرعت بیشتر در کمک رسانی به نیازمندان باشیم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید