امروز دوشنبه ,۷ مهر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۲
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۱۳۸۲
گزارشگر : ۷۸
با محوریت توانمندسازی محرمان انجام شد؛

برگزاری اولین نشست علمی کمیته امداد خراسان شمالی با دانشگاه کوثر

(چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۳۲

اولین نشست علمی کمیته امداد خراسان شمالی با دانشگاه کوثر بجنورد به‌منظور توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت این نهاد برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، معاون فرهنگی کمیته امداد خراسان شمالی در این نشست اظهار امیدواری کرد: استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی استان می‌تواند در راستای محرومیت‌زدایی و توانمندسازی خانواده‌های نیازمند بسیار مؤثر باشد.
حسین یوسفی با اشاره به اینکه هم‌اکنون اقدامات این نهاد با محوریت خدمات فرهنگی انجام می‌شود، ادامه داد: توانمندسازی مددجویان با ارائه خدمات دارای پیوست فرهنگی باعث سهولت و رفع مشکلات خانواده‌های آن‌ها می‌شود.
وی بابیان اینکه برنامه‌های فرهنگی کمیته امداد نیز باهدف آموزش و افزایش سطح فرهنگی خانواده‌ها در اولویت است، خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها در زمینه‌های آموزش خانواده، اعزام مددجویان به اردوهای زیارتی، آموزشی، تربیتی و طرح قرآن در خانه، طرح فلاح، ارائه خدمات تحصیلی و همچنین برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی در کانون‌های دائم و موقت این نهاد اجرا می‌شود.
در ادامه مهدی پور رمضانی، مدیر برنامه‌ریزی کمیته امداد استان نیز ضمن تشکر از پیگیری‌ها جهت فراهم آمدن شرایط برای برگزاری این نشست‌های علمی ابراز امیدواری کرد: به‌زودی در راستای خدمات‌رسانی جامع به مددجویان و توانمندسازی آن‌ها تفاهم‌نامه همکاری مثمر ثمری بین دانشگاه کوثر و کمیته امداد استان ایجاد می‌شود.
محرم جاندارو، رئیس اداره پذیرش‌های اجتماعی کمیته امداد خراسان شمالی نیز یادآور شد: وضعیت اقتصادی کشور باعث گردیده که دولت در قالب تبصره ۱۴ اجازه افزایش مددجویان این نهاد را تا سقف معینی صادر کند که در همین زمینه حدود ۸ هزار نفر به جمعیت مددجویی این نهاد طی یک سال اخیر اضافه‌شده است.
موسوی، رئیس اداره اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان نیز در این نشست به برگزاری دوره‌های آموزشی به‌منظور توانمندسازی خانواده‌های مددجو اشاره کرد و ادامه داد: هم‌اکنون به‌منظور توسعه اشتغال مددجویان طرح راهبران شغلی، طرح کاریابی و همچنین ارائه تسهیلات ویژه به کارآفرینان کارگاه‌های تولیدی در صورت به‌کارگیری مددجویان و اشتغال‌زایی برای آن‌ها در دست اجرا قرار دارد.
در ادامه این نشست اساتید و پژوهشگران دانشگاه کوثر بجنورد نیز نظرات و دیدگاه‌های خود را درزمینهٔ پتانسیل‌های این دانشگاه درزمینهٔ توسعه خدمات فرهنگی و کارآفرینی ارائه و آمادگی خود را برای همکاری علمی و پژوهشی با کمیته امداد اعلام کردند.


انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید