امروز دوشنبه ,۷ مهر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۸ / ۲۱:۲۷
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۱۳۸۱
گزارشگر : ۸۵
در نیمه نخست امسال انجام شد؛

کاریابی برای 262 مددجوی کمیته امداد خراسان رضوی

(چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸) ۲۱:۲۷

معاون اشتغال و خودکفایی خراسان رضوی یکی از خدمات اشتغال در آن حوزه را کاریابی برای مددجویان جویای کار دانست و گفت: در نیمه نخست امسال ۲۶۲ مددجو توسط این نهاد و با همکاری اداره کاریابی اداره کل فنی و حرفه‌ای استان شاغل شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدحسین کرابی در خصوص فراهم‌سازی بستر اشتغالزایی برای مددجویان کمیته امداد خراسان رضوی خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات به مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر، آموزش و کاریابی از جمله اقداماتی است که این نهاد در استان تاکنون انجام داده است.
وی با بیان اینکه کاریابی از خدمات توانمندسازی کمیته امداد برای مددجویان است، افزود: کمیته امداد فعالیت برای اشتغال مددجویان در مراکز شهرک‌های صنعتی، صنوف و شرکت‌ها انجام می‌دهد.
کرابی با عنوان اینکه اشتغال کمیته امداد کمترین انحراف را دارد و از نظارت پنج ساله کارشناسان اشتغال این نهاد برخوردار است تا خودکفایی و خوداتکایی لازم برایشان ایجاد شود، ادامه داد: در نیمه نخست امسال 1269 طرح اشتغال برای مددجویان سرپرستان خانوار، فرزندان و اعضای خانواده آنها و اقشار نیازمند اجرا شد. که بیشترین آمار آن مربوط به آقایان بوده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی در خصوص اعطای تسهیلات اشتغال به مجریان جویای اشتغال اظهار کرد: امسال حدود ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این نهاد تخصیص داده شده که در نیمه نخست امسال بیش از ۳۹ میلیارد و ۹۴۸ میلیون تومان اعتبار از محل تسهیلات قرض الحسنه بانکی و امدادی فراهم و پرداخت شده است. 
وی با بیان اینکه آموزش یکی از ارکان مهم در اشتغال مددجویان تحت حمایت این نهاد است، اعلام کرد: آموزش‌های مهارتی‌ باید منجر به اشتغال شود. این آموزش‌ها در سه سرفصل مهارتی، مقدماتی و پایدارسازی انجام می‌شود که چهار هزار و ۷۵۰ نفر از این آموزش ها بهره مند شدند.
شایسته ذکر است: اعتبارات اشتغال این نهاد امسال در مقایسه با سال گذشته از 2.5 برابر رشد برخوردار است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید