امروز دوشنبه ,۷ مهر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۸
سرویس : تهران
کد خبر : ۱۷۱۳۸۰
گزارشگر : ۹۹
معاون اشتغال و خودکفایی استان تهران خبر داد:

معرفی 2442 پرونده اشتغال به بانک ها برای پرداخت تسهیلات

(چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۱۸

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران از معرفی 2442 پرونده اشتغال مددجویان به بانک های عامل برای پرداخت تسهیلات «بندب تبصره 16» خبر داد و گفت: در شش ماه نخست امسال این تعداد پرونده به بانک ها معرفی شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین فتح آبادی با اشاره به اولویت های پرداخت وام اشتغال به مددجویان و نیازمندان فاقد شغل، بیان کرد: به افراد واجد شرایط تا سقف ۸۰ میلیون تومان وام پرداخت می شود.

وی ادامه داد: اولویت اول ما در پرداخت تسهیلات اشتغال، مددجویان تحت حمایت هستند که در درجه اول به خود مددجو و سپس به فرزندان آنها و سپس به زنان سرپرست خانوار پرداخت می شود.

معاون اشتغال و خود کفایی کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه مردان غیر تحت حمایت و بیکار از تسهیلات اشتغال بهره مند می شوند، گفت: مردانی که شغل و بیمه ندارند و هچنین  پسران مجردی که دارای کارت پایان خدمت و مهارت بوده و خانواده آنها نیز از تمکن مالی برخوردار نباشد می توانند از تسهیلات اشتغال و خودکفایی استفاده کنند.

فتح آبادی به منابع پرداخت تسهیلات اشتغال اشاره و تصریح کرد: در مجموع از دو محل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و همچنین تبصره 16 بانک مرکزی 80 میلیون تومان وام اشتغال به مددجویان پرداخت می شود که تا سقف 50 میلیون تومان از تبصره 16 و 30 میلیون تومان نیز از صندوق امداد پرداخت می شود.

وی خاطر نشان کرد: برای ۵۰ میلیون تومان دو ضامن کارمند لازم است که البته براساس قوانین بانک انجام می‌شود اما در صندوق امداد ولایت ضمانت‌های ما برای مددجویان آسان تر است و وام 30 میلیون تومانی  بر اساس ضوابط این صندوق پرداخت می‌کنیم.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر پشت نوبتی برای وام اشتغال نداریم ، گفت: تمامی افرادی که تقاضای وام اشتغال داشته و از شرایط لازم برخوردار باشند می توانند وام بگیرند و تاکنون  بامشکل اعتبار مواجه نبوده ایم .

به گفته فتح آبادی، تعداد پرونده هایی که تعیین شعبه و به بانک معرفی شده اند 2442 مورد به مبلغ 98 میلیارد تومان بوده و هر تعداد دیگری نیز باشد با توجه به اعتبارات مان و تکمیل بودن پرونده آنان به بانک معرفی می کنیم.

 انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید