امروز دوشنبه ,۷ مهر ۱۳۹۹
چهارشنبه / ۲۴ مهر ۱۳۹۸ / ۰۸:۲۸
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۱۳۷۴
گزارشگر : ۸۴

ارائه چهار هزار خدمات بهداشتی و پیشگیری از بیماری برای مددجویان سمنان

(چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸) ۰۸:۲۸

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: طرح بهداشتی و پیشگیری از بیماری برای چهار هزار نفر از مددجویان کمیته امداد استان سمنان شامل آموزش بهداشت و پیشگیری از بیماری در شش ماهه سال جاری در مناطق محروم استان سمنان ارائه شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیده فاطمه تقوی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه در بخش بهداشت با توجه به اهمیت بحث پیشگیری و با عنایت به این مطلب که امروزه از بهداشت به‌عنوان یکی از شاخص‌های زیر بنایی در توسعه جوامع بشری یادشده است تصریح کرد: کمیته امداد سعی دارد تا با سرمایه‌گذاری و مداخله در طرح‌های بهداشتی، نسبت به کاهش استهلاک و افزایش بهره‌وری در سه معقوله نیروی انسانی، سرمایه و زمان اقدام نماید.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: طرح بهداشتی و پیشگیری برای چهار هزار نفر از مددجویان کمیته امداد استان سمنان شامل آموزش بهداشت و پیشگیری از بیماری در شش ماهه سال جاری در مناطق محروم استان سمنان اجرا شده است.

وی یادآور شد: این طرح ها در قالب هدایا بهداشتی، سبد بهداشتی خانوار، توزیع سبد غذائی، بهسازی محیط‌های خودکفایی، ارزیابی سلامت زنان، طرح‌های غربالگری، توزیع بروشور بهداشتی، مجریان بهداشت سلامت سالمندان و بهداشت در مناطق محروم بوده اجراشده است.

سیده فاطمه تقوی تصریح کرد:  9 هزار و 500 سبد غذایی بین  1615 نفر از کودکان مشمول طرح بهبود تغذیه و مادران باردار و شیرده مشمول در نیمه نخست یال جاری توزیع‌شده است و سرانه دریافتی هر کودک در این طرح ماهانه بیش از 90 هزار تومان است.

انتهای پیام

 

 

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید