امروز دوشنبه ,۷ مهر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۳
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۷۱۳۷۰
گزارشگر : ۷۹

جمع‌آوری بیش از 3 میلیارد تومان زکات در خراسان جنوبی

(سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۲۳

کشاورزان و دامداران خراسان جنوبی طی شش ماهه نخست سال جاری سه میلیارد و 120 میلیون تومان زکات واجب، مستحبی به نیازمندان اهدا کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 42 درصد رشد داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: ترویج و اشاعه فرهنگ پرداخت زکات امری ضروری است و باید همه دستگاه‌های مربوطه در این امر تلاش کنند.
سلم آبادی یکی از محورهای رسیدن به عدالت اجتماعی را پرداخت زکات عنوان کرد و افزود: اگر این فریضه الهی به‌موقع پرداخت شود، در آبادانی جامعه تأثیر فراوانی خواهد گذاشت.
وی گفت: زکات جمع‌آوری‌شده در قالب کمک‌های معیشتی، درمانی، فرهنگی و آموزشی، مسکن، جهیزیه محرومین هزینه شده است.
وی همچنین به اجرای طرح شجره طیبه در استان اشاره کرد و افزود: از ابتدای این طرح بیش از هشت هزار درخت در استان پلاک کوبی شده که عواید حاصل از فروش محصولات این درختان در جهت کمک به نیازمندان هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه از مجموع زکات جمع آوری شده یک میلیارد و 899 میلیون تومان نقدی و یک میلیارد و 221 میلیون تومان  غیر نقدی بوده است افزود: زکات واجب 420 میلیون تومان و زکات مستحبی یک میلیارد و 220 میلیون تومان، زکات فطریه عام و سادات 963 میلیون تومان، کفارات  516 میلیون تومان و رد مظالم یک میلیون و 957 هزار تومان بوده است.                          
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی بابیان اینکه هم‌اکنون 562 عامل افتخاری ، 296 مبلغ افتخاری زکات و 261 شورای زکات روستایی در استان با این نهاد همکاری می‌کنند، افزود: از مجموع اعتبارات زکات 9 درصد پروژه‌ای و 91 درصد به نفع محرومان هزینه شده است.
انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید