امروز دوشنبه ,۷ مهر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۱
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۷۱۳۶۴
گزارشگر : ۱۰۱
مدیرکل کمیته امداد استان کردستان

خدمات کمیته امداد برای تأمین مسکن مددجویان را اعلام کرد

(سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۵۱

کمیته امداد به خانواده‌های تحت حمایت از طریق کمک بلاعوض و پرداخت تسهیلات به تأمین مسکن مددجویان کمک می‌کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد رسول شیخی زاده، مدیرکل کمیته امداد استان کردستان در نشست هم اندیشی باخیران مسکن ساز با بابیان اینکه از مجموع 67 هزار خانوار تحت حمایت سه هزار خانوار فاقد مسکن مناسب هستند، گفت: تأمین مسکن برای این خانوارها از محل اعتبارات این نهاد، کمک خیران و آورده مددجو انجام می‌شود.

وی افزود: اولویت ساخت مسکن برای مددجویان تحت حمایت با خانوارهای دو نفره به بالا است.

شیخی زاده گفت: کمیته امداد برای خانوارهای دو نفره 10 میلیون تومان به‌صورت بلاعوض و 30 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند.

وی بابیان اینکه برای خانواده‌های تحت حمایت سه نفره به بالا 30 میلیون تومان بلاعوض و 30 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود، تصریح کرد: این مبلغ برای مددجویان روستایی 25 میلیون تومان بلاعوض و 25 میلیون تومان به‌صورت تسهیلات قرض‌الحسنه است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان ادامه داد: مددجویانی که از شهرها به روستاها مهاجرت می‌کنند نیز برای ساخت مسکن تسهیلات ویژه دریافت می‌کنند.

وی عنوان کرد: در 6 ماهه نخست امسال یکصد واحد مسکن برای مددجویان کردستانی خرید و ساخته‌شده است و 180 واحد نیز از طریق تعمیرات بازسازی‌شده است.

شیخی زاده با اشاره به اینکه سال گذشته 310 واحد مسکن برای مددجویان ساخته شد، گفت: برای این تعداد مسکن 12 میلیارد تومان هزینه شد که یک میلیارد و 300 میلیون تومان آن از محل کمک خیران بوده است.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه مابین کمیته امداد و سپاه برای ساخت هزار واحد مسکن روستایی گفت: با توجه به افزایش قیمت‌ها این تعداد به 500 واحد کاهش یافت و تاکنون 60 درصد واحدها به تعداد 300 واحد آماده تحویل است و ساخت بقیه واحدها هم تا پایان سال تمام می‌شود.

انتهای پیام


ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید