امروز دوشنبه ,۷ مهر ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۳۸
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۷۱۳۶۳
گزارشگر : ۹۶

معاضدت حقوقی کمیته امداد از خانواده‌های تحت حمایت

(سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۳۸

رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان همدان گفت: بسیاری از مددجویان به دلیل عدم آگاهی از حقوق قانونی خود قادر به اعاده حق خود نیستند به همین دلیل کمیته امداد با ارائه مشاوره و پیگیری‌های لازم برای احقاق حق مددجویان قدم برمی‌دارد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین روغنکار، رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان همدان بیان کرد: بسیاری از مددجویان به دلیل عدم آگاهی از حقوق قانونی خود قادر به اعاده حق خود نیستند به همین دلیل کمیته امداد با ارائه مشاوره و پیگیری‌های لازم برای احقاق حق مددجویان قدم برمی‌دارد.
وی بابیان اینکه از ابتدای امسال، مشکلات حقوقی 67 خانوار مددجو حل‌وفصل و 22 پرونده برای دعاوی سازمانی تشکیل‌شده است، گفت: 59 وکیل و مشاور حقوقی نیکوکار برای ارائه مشاوره و کلیه خدمات حقوقی و خانوادگی به مددجویان کمیته امداد استان همدان به‌صورت رایگان با این نهاد همکاری می‌کنند.
روغنکار گفت: تهیه و تنظیم 144 مورد دادخواست، شکوائیه و لایحه برای ارائه به مراجع قضایی و انجام 168 مورد مشاوره حقوقی به مددجویان تحت حمایت از فعالیت‌های حقوقی کمیته امداد استان همدان از ابتدای سال جاری بوده است.
رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه 12 میز حقوقی برای ارائه خدمات به مددجویان کمیته امداد نیز در استان همدان فعالیت می‌کنند، ادامه داد: 24 جلسه دادرسی و پیگیری سه مورد امور ثبتی و ملکی از دیگر فعالیت‌های این نهاد بوده است.
روغنکار همچنین اعتراض و درخواست تجدیدنظر در دعوی برای 13 پرونده و معرفی 49 پرونده به کانون وکلا برای اخذ وکیل معاضدتی را از دیگر فعالیت‌های این حوزه برشمرد.
وی در ادامه گفت: 10 شعبه شورای حل اختلاف نیز در سطح استان برای خدمت‌رسانی بیشتر و بهتر به مددجویان فعال می‌باشند.
رئیس اداره حقوقی و املاک کمیته امداد استان همدان همچنین 11 مورد سازش بین اصحاب دعوی و 134 موردقرارداد بررسی و تنظیم‌شده را از دیگر فعالیت‌های انجام‌شده در سال 98 برشمرد و ادامه داد: از ابتدای سال جاری راهنمایی و حمایت حقوقی اجرای احکام برای 45 نفر و برگزاری 11 دوره آموزشی برای 327 نفر انجام‌شده است.
روغنکار در پایان گفت: تفاهم‌نامه با بسیج حقوقدانان، ستاد دیه و کانون وکلا نیز جهت مساعدت‌های حقوقی مددجویان امضاشده است.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید