امروز سه شنبه ,۲۱ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۲۳ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۷
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۷۱۳۵۸
گزارشگر : ۸۴
گفت و گو با مددجوی کارآفرین کالپوشی:

دوخت و دوز از دل روستا تا ویترین‌های چشم‌نواز شهر

(سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۱۷

کارآفرین روستای نر دین منطقه کالپوش با توکل بر خدا و همت والا با تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد، آوازه پوشاک تولید از دل روستا تا ویترین‌های چشم‌نواز کشیده شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فاطمه، جوان کارآفرین روستای نردین منطقه کالپوش با توکل بر خدا و همت والا با تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد، توانسته با راه‌اندازی کارگاه خیاطی برای هفت نفر فرصت شغلی ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه با حمایت‌های کمیته امداد شهرستان میامی توانستم یک کارگاه خیاطی با 6 چرخ‌خیاطی راه‌اندازی کنم افزود: پنج نیروی کار مستقیم و دو نفر غیرمستقیم در این کارگاه مشغول به کار هستند.

بانوی کارآفرین نردینی بابیان اینکه مردم استان سمنان تصور دارند منطقه کالپوش از مناطق محروم استان سمنان است، تصریح کرد: اما از دل محرومیت‌ها فرصت‌هایی نهفته وجود دارد که با احصا کردن آن، می توان این منطقه را از این شرایط خارج می‌کند.

فاطمه با اشاره به اینکه  ابتدا کار خیاطی را در یک کارگاه تولیدی یاد گرفتم و پس‌ازآن همه تلاشم این بود که برای خودم کارکنم و دست چند نفر دیگر را نیز بگیرم خاطرنشان کرد: دوست دارم تعداد نفرات بیشتری را مشغول به کارکنم که نیاز به حمایت های بیشتری دارم.

وی عمده سفارش‌های تولید خود را سری کاری تولید‌ی‌های بزرگتر و واسطه ها دانست و خاطرنشان کرد:  وجود واسطه ها و سود زیادی که نصیب آنها می شود باعث شده دستمزد ناچیزی بابت هر دوخت لباس  به ما پرداخت شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید