امروز دوشنبه ,۷ مهر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۸
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۷۱۳۴۸
گزارشگر : ۱۰۱

شرایط معافیت از خدمت سربازی فرزندان مددجویان کمیته امداد

(دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۱۸

شرایط معافیت از خدمت سربازی فرزندان مددجویان کمیته امداد اعلام شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فرهاد کاظمی معاون حمایت و سلامت کمیته امداد کردستان با بیان اینکه یکی از خدمات این نهاد به تعدادی از فرزندان خانواده های تحت حمایت معافیت از خدمت سربازی است، گفت: این کار با هماهنگی و همکاری مشترک این نهاد و سازمان وظیفه عمومی ناجا برای افرادی که بر اساس بخش نامه ها و مصوبات شرایط لازم را دارند انجام می شود.

وی افزود: مددجویانی که پدر آنها فوت شده و با مادرشان زندگی می کنند یکی از افردی هستند که می توانند از معافیت کفالت خدمت سربازی استفاده کنند.

کاظمی تصریح کرد: شرط بهره مندی این افراد از معافیت سربازی عدم داشتن غیبت سربازی قبل از فوت پدر است و در صورت داشتن غیبت این قانون شامل آنها نمی شود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از افرادی که می توانند از طریق این نهاد برای معافیت خدمت سربازی اقدام کنند یکی از فرزندان ذکور خانواده هایی است که به دلیل طلاق تحت حمایت قرار گرفته اند که شرط استفاده از این قانون نیز عدم داشتن غیبت، گذشت سه سال از تاریخ طلاق مادر و دو سال از تحت حمایت قرارگرفتن است.

 معاون حمایت و سلامت کمیته امداد کردستان گفت: تک فرزند ذکور خانواده های تحت حمایت که دارای سه فرزند دختر باشند نیز می توانند از معافیت سربازی برخوردار شوند.

وی افزود: در 6 ماهه نخست امسال 62 نفر از فرزندان تحت حمایت این نهاد از معافیت خدمت سربازی بهره مند شده اند که این تعداد در سال گذشته  100 نفر بوده است.

شایسته ذکر است این معافیت شامل مددجویانی که از طریق تبصره 14 و به صورت موقت تحت حمایت قرار گرفته اند نمی شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید