امروز یکشنبه ,۱۷ آذر ۱۳۹۸
دوشنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۳
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۱۳۴۷
گزارشگر : ۷۷
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اصفهان خبر داد؛

زکات اصفهانی ها فرصتی برای ارائه 72 هزار خدمت به نیازمندان

(دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸) ۱۱:۳۳

72 هزار و 524 خدمت از محل زکات مردم استان اصفهان در زمینه معیشت، مسکن، تحصیل، درمان و جهیزیه به نیازمندان اصفهانی ارائه شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حمیدرضا طاهری معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اصفهان بابیان اینکه در شش‌ماهه نخست امسال بیش از 21 میلیارد تومان زکات و کفارات در سطح استان جمع‌آوری‌شده است، گفت: از این میزان یک میلیارد و 793 میلیون تومان زکات واجب، پنج میلیارد و 188 میلیون تومان زکات مستحبی، 10 میلیارد و 926 میلیون تومان فطریه و سه میلیارد و 159 میلیون تومان هم کفارات است.

وی با اعلام اینکه 91 درصد از زکات جمع‌آوری‌شده در امور نیازمندان هزینه شده است، گفت: 72 هزار و 524 خدمت از این محل در زمینه معیشت، مسکن، تحصیل، درمان و جهیزیه به نیازمندان اصفهانی ارائه شد.

طاهری ادامه داد: 9 درصد از زکات جمع‌آوری‌شده در شش‌ماهه نخست امسال نیز در احداث و مرمت 28 پروژه عمرانی عام‌المنفعه مانند مسجد، حسینیه و کتابخانه هزینه شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اصفهان کمک به جمع‌آوری و توزیع زکات را یکی از عوامل مؤثر در محرومیت‌زدایی عنوان کرد و افزود: زکات جمع‌آوری‌شده در هر منطقه به نیازمندان همان‌جا اختصاص پیدا می‌کند و در صورت نیاز در پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه نیز قابل هزینه کرد است.

وی در انتها گفت: 1701 نفر از خیران، طلاب و مبلغین دینی به‌صورت افتخاری در زمینه ترویج، فرهنگ‌سازی و جمع‌آوری زکات با کمیته امداد اصفهان همکاری می‌کنند.

انتهای پیام/

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید