امروز دوشنبه ,۷ مهر ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۱۰
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۱۳۴۲
گزارشگر : ۸۵

رشد 12 درصدی پرداخت صدقات به کمیته امداد خراسان رضوی

(دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۱۰

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان رضوی از رشد 12 درصدی پرداخت صدقات به این نهاد خبر داد و گفت: این میزان رشد از ابتدای امسال تا 20 مهرماه جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته بود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین گیلاسی عنوان کرد: اکنون  نزدیک به 500 هزار صندوق صدقات در استان وجود دارد که از این تعداد 15 هزار صندوق بزرگ در اماکن و معابر نصب و مابقی صندوق های کوچک خانگی توزیع شده است.
وی با بیان اینکه صندوق های خانگی و صندوق های بزرگ اماکن باتوجه به موقعیت های استقرار در زمان های متفاوت تخلیه می‌شود، ادامه داد: صدقات جمع آوری شده مردم نیکوکار و زائران در خراسان رضوی جهت نیازهای معیشتی، فرهنگی، درمانی، تحصیلی، مسکن، و تهیه جهیزیه نیازمندان هزینه می‌شود.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خراسان رضوی همچنین در جهت پرداخت صدقات به اجرای طرحی با مشارکت ادارات و سازمان‌ها در قالب طرح برکت خبر داد و بیان کرد: بر اساس این طرح کارمندان وکارکنان دستگاههای دولتی ، خصوصی ، شرکتی و مؤسسات، داوطلبانه و باهماهنگی سازمان مربوطه، اجازه کسر و برداشت مبلغ مشخصی از حقوق ماهیانه خود را به‌عنوان صدقه جهت کمک به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و اقشار نیازمند می‌دهند. 
گیلاسی جمع‌آوری و هزینه کرد صدقات با استفاده از روش‌های نوین (درگاه های الکترونیکی و ussd) را یکی از سریعترین روشهای مناسب جهت پرداخت این امر و کمک به محرومیت‌زدایی دانست و یادآور شد: مردم سخاوتمند می‌توانند کمک‌های خود را از طریق تلفن همراه با ارسال عددیک به سرشماره ۸۸۷۷ ویا شماره گیری کد دستوری #2*۸۸۷۷* به‌آسانی  صدقه پرداخت  کنند.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید