امروز چهارشنبه ,۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۲۲ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۶
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۱۳۳۹
گزارشگر : ۸۷
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان عنوان کرد:

توانمندسازی مددجویان رویکرد اصلی کمیته امداد است

(دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۰۶

توسعه خدمات در بخش اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت حمایت با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در هر منطقه در کنار توسعه مشارکت‌های مردمی، اولویت اصلی کمیته امداد است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در بازدید از اداره نیک‌پی بر بسترسازی بیشتر در اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد تأکید کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هدایت صفری، مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در این بازدید با اشاره به اینکه رویکرد این نهاد بالا بردن کیفیت کار در حوزه خدمت‌رسانی به جامعه هدف است، گفت: شناسایی استعدادهای هر منطقه در بخش‌های مختلف کمیته امداد با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی باید در اولویت کاری این نهاد قرار گیرد.

وی با اشاره به افزایش قابل‌توجه منابع تخصیص داده‌شده در بخش اشتغال مددجویان در سال جاری، افزود: شناسایی ظرفیت‌های موجود در مناطق مختلف و بهره‌گیری از آن در حوزه اشتغال‌زایی برای مددجویان به‌ویژه شناسائی راهبران شغلی و افزایش طرح‌های نو از برنامه‌های مهم کمیته امداد در سال جاری در این بخش است.

صفری یکی از شاخص‌های مهم اعتماد افزایی در جامعه را انجام کار جهادی در حوزه خدمت‌رسانی به جامعه هدف عنوان کرد و ادامه داد: تشخیص درست و بادقت، سرعت در انجام خدمات مددکاری به جامعه هدف از مؤلفه‌های مهم دیگر و اطمینان بخشی به کارکردهای اثربخش این نهاد در حوزه فقرزدایی بوده و باید بیشتر موردتوجه قرار گیرد.

وی افزود: با همین نگاه افزایش بسترهای مشارکت مردم در برنامه‌های اجرایی این نهاد باهدف چابک سازی فعالیت‌ها از طریق ایجاد مراکز نیکوکاری و واگذاری بخشی از امور تصدی‌گری در حوزه فقرزدایی به مردم با استفاده از ظرفیت این مراکز از رویکردهای مهم کمیته امداد استان زنجان است.

صفری بابیان اینکه توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های اشتغال‌زایی از برنامه‌های مهم دیگر کمیته امداد استان زنجان است، ادامه داد: توسعه خدمات در بخش اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت حمایت با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در هر منطقه در کنار توسعه مشارکت‌های مردمی با نگاه نوآورانه و خلاقانه در این بخش اولویت اصلی کمیته امداد است.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه تامین مسکن مددجویان این نهاد نیز یکی دیگر از خدمات مهمی است که در توانمندسازی مددجویان تحت حمایت نقش دارد؛ افزود: تلاش می کنیم با نیاز سنجی صحیح و به موقع و ارائه خدمات هدفمند زمینه ارائه خدمات مورد نیاز مددجویان تحت حمایت این نهاد در بخش مسکن با هم افزایی منابع داخلی کمیته امداد و کمک های مردمی فراهم شود.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید