امروز پنج شنبه ,۲۱ آذر ۱۳۹۸
یکشنبه / ۲۱ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۱۲
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۱۳۲۹
گزارشگر : ۳۸
طی شش‌ماهه نخست امسال محقق شد؛

ارائه ۱493 خدمت حقوقی به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان/ همکاری ۱۳۸ وکیل و مشاوره حقوقی با کمیته امداد

(یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۱۲

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان گفت: طی شش‌ماهه نخست امسال، کمیته امداد هرمزگان با همکاری وکلای نیکوکار مشکلات حقوقی ۶۷۳ خانوار تحت حمایت این نهاد را حل‌وفصل و تعداد 42 پرونده برای دعاوی حقوقی مددجویان تشکیل داده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علی الهیاری، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان در خصوص آگاه‌سازی و هدایت مددجویان تحت حمایت پیرامون مسائل حقوقی و قضایی توسط این نهاد، گفت: بسیاری از مددجویان به هنگام بروز مسائل حقوقی و قضایی به حقوق قانونی خودآگاه نبوده و در احقاق حق خود دچار مشکلاتی می‌شوند که این موضوع زمینه گسترش و تشدید آسیب‌پذیری آنان را فراهم می‌کند.

الهیاری از ارائه خدمات حقوقی و معاضدت قضایی به مددجویان این نهاد خبر داد و خاطرنشان کرد: طی شش‌ماهه نخست امسال، کمیته امداد هرمزگان با همکاری وکلای نیکوکار مشکلات حقوقی ۶۷۳ خانوار تحت حمایت این نهاد را حل‌وفصل، تعداد 42 پرونده برای دعاوی حقوقی مددجویان تشکیل و برای 778 خانوار تحت حمایت کلاس‌های آموزشی با محوریت آشنایی با مسائل حقوقی خانواده برگزار نموده است که به‌منظور ارائه این خدمات به مددجویان استان نزدیک به 145 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

وی با اشاره به تخصصی و پرهزینه بودن خدمات حقوقی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 138 وکیل و مشاور حقوقی نیکوکار برای ارائه مشاوره و سایر خدمات حقوقی به مددجویان کمیته امداد استان هرمزگان به‌صورت رایگان با این نهاد همکاری می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان تصریح کرد: تاکنون هشت میز خدمت حقوقی برای کمک به مددجویان و ارتقای سطح آگاهی آنان ایجادشده که در سراسر استان خدمات حقوقی متنوعی به جامعه تحت حمایت این نهاد ارائه می‌دهند.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید