امروز سه شنبه ,۲۴ تیر ۱۳۹۹
یکشنبه / ۲۸ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۴
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۷۱۳۱۱
گزارشگر : ۹۳
از محل تبصره ۱۶ قانون؛

زمینه اشتغال 5000 مددجو در استان بوشهر فراهم می‌شود

(یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸) ۱۴:۲۴

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر از ایجاد اشتغال برای پنج هزار نفر از محل تبصره ۱۶ قانون با اعتبار 97 میلیلارد تومان در سال جاری خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مسلم ملیت، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر در جلسه کارگروه اشتغال این نهاد اظهار داشت: یکی از مهمترین برنامه های کمیته امداد ایجاد اشتغال به منظور تواتمندسازی خانواده های تحت پوشش است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر افزود: اقدامات مناسبی طی سنوات گذشته در این نهاد انجام شده به گونه ای که یک سوم اشتغال کشور در سال گذشته توسط کمیته امداد ایجاد شده است.

ملیت تصریح کرد: از آنجا که برای ایجاد هر شغل تسهیلات بانکی مناسبی از طریق سیستم بانکی و متناسب با تکالیف قانونی پرداخت می شود به گفته مدیران بانک های استان، مددجویان کمیته امداد از جمله خوش حساب ترین مشتریان در پرداخت اقساط تسهیلات اشتغال زایی هستند.

وی با اشاره به میزان تسهیلات اشتغال از محل تبصره ۱۶ قانون به مددجویان این نهاد در استان بوشهر گفت: در سال گذشته از این محل ، 30 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که همه این تسهیلات تخصیص و جذب شده است.

ملیت ادامه داد: در سال گذشته موفق شدیم حدود یک هزار و ۵۰۰ شغل را برای مددجویان این نهاد در استان بوشهر ایجاد کنیم که این شغل ها از ثبات و پایداری خوبی برخوردار است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بوشهر عنوان کرد: امسال از محل تبصره ۱۶ قانون ، ۹۷۰ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال مددجویان کمیته امداد استان در نظر گرفته شده که به دنبال ایجاد پنج هزار شغل هستیم.

ملیت گفت: با توجه به شرایط اقتصادی، سال گذشته از محل تبصره ۱۶ فقط می توانستم تا 20 میلیون تومان به ازاء ایجاد هر شغل به مددجویان پرداخت کنیم که امسال این میزان تا 50 میلیون تومان افزایش یافته است.

وی در پایان بیان کرد: برای این که تسهیلات اشتغال زایی در مسیر و مجرای قانونی هزینه شود ضمن نیازسنجی برای دادن این تسهیلات، نظارت کامل نیز بر اجرای طرح های اشتغال زایی انجام می دهیم.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید