امروز جمعه ,۲۴ اَمرداد ۱۳۹۹
شنبه / ۲۰ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۱
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۱۳۰۹
گزارشگر : ۹۲
معاون اشتغال کمیته امداد استان اردبیل:

620 مددجوی اردبیلی آموزش‌های فنی و تخصصی را فرا گرفتند

(شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸) ۱۴:۲۱

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل گفت: 620 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در شش ماهه نخست سال‌جاری با حضور در کارگاه‌های آموزشی فنی و تخصصی، مهارت‌های لازم را برای اجرای طرح‌های خوداشتغالی فرا گرفتند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، منصور سیفی با اشاره به اینکه 620 نفر از مددجویان تحت حمایت از آموزش‌های فنی و تخصصی در شش ماهه نخست سال‌جاری بهره‌مند شده‌اند، گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با هدف توانمندسازی خانوار تحت حمایت استان اردبیل ارائه می‌شود تا مددجویان با فراگیری مهارت‌های لازم بتوانند شغل مورد نظر خود را ایجاد کنند.
وی با بیان اینکه درصدد هستیم تا پایان سال‌جاری برای تعداد بیشتری از مددجویان دوره‌های آموزشی و مهارت‌آموزی برگزار کنیم، افزود: رویکرد اصلی کمیته امداد استان اردبیل توانمندسازی خانوار تحت حمایت است که تاکنون در این زمینه گام‌های بلندی برداشته شده است.
سیفی با اعلام اینکه 190 مددجوی اردبیلی از آموزش‌های مقدماتی کسب‌و‌کار بهره‌مند شده‌اند، بیان کرد: پس از استعداد سنجی و ارائه مشاوره شغلی، کارگاه‌های مقدماتی کسب‌وکار برای مددجویان برگزار می‌شود تا بتوانند مهارت‌های لازم را فرا گرفته و در اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی موفق عمل کنند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه در تلاش هستیم با تخصیص تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویانی که گواهی مهارت اخذ کرده‌اند، مسیر توانمندسازی آنها را هموار کنیم، گفت: مهارت‌آموزی مددجویان مسیر خوداتکایی آنها را برای ایجاد شغل مورد نظرشان هموار می‌کند که می‌کوشیم با شناسایی فرصت‌های شغلی جدید و نوین، فعالیت‌های گسترده‌تری را در این خصوص به انجام رسانیم.
وی با اشاره به اینکه کارگاه‌های آموزشی پایدارسازی و توسعه برای 115 نفر از مجریان طرح‌های خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل برگزار شده است، اعلام کرد: در کنار نظارت‌های مستمر بر طرح‌های اشتغال‌زایی، با برگزاری دوره‌های آموزشی پایدارسازی تلاش می‌کنیم به مددجویان در زمینه توسعه فعالیت‌های خود کمک کرده و آنها به کارآفرینان موفق تبدیل شوند.
سیفی با بیان اینکه 50 نفر از مددجویان نیز در کارگاه‌هاي آموزشی کارآفرینی شرکت کرده‌اند، افزود: کارآفرینی مددجویان اردبیلی، گام راهبردی کمیته امداد در عرصه اشتغال‌زایی است که با استفاده از ظرفیت‌های بسیار مهم کارآفرینان برتر می‌توان به این مهم دست یافت.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه کارآفرینی مددجویان تحت حمایت این نهاد تولید ثروت و رونق اقتصادی را در منطقه به دنبال خواهد داشت، گفت: با کمک کارآفرینان نیکوکار می‌توانیم گام‌های موثرتری را برای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و نوین برای مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند جامعه برداریم.
وی از دیگر راهکارهای کمیته امداد استان اردبیل برای توانمندسازی خانوار تحت حمایت را «کاریابی» برای آنها عنوان کرد و افزود: مددجویان پس از فراگیری آموزش‌های لازم شغلی به کارخانه‌ها، شرکت‌ها و موسسه‌های صنعتی معرفی می‌شوند تا بر اساس مهارت‌هایی که کسب کرده‌اند کشغول به فعالیت شوند.
سیفی با بیان اینکه با ارائه بسته‌های تشویقی به کارفرمایان و صاحبان صنعت استان اردبیل درصدد هستیم مسیر توانمندسازی مددجویان را هموارتر کنیم، اعلام کرد: کارفرمایان می‌توانند با استفاده از مزیت‌های مهم بسته‌های تشویقی کمیته امداد استان اردبیل برای تعداد بیشتری از مددجویان شغل مناسب ایجاد کنند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه پرداخت حق بیمه به کارفرمایانی که مددجویان تحت حمایت کمیته امداد را به کار گمارند از جمله بسته‌های تشویقی این نهاد محسوب می‌شود، گفت: این امر در طول دو سال به انجام می‌رسد که کمیته امداد 100 درصد حق بیمه سهم کارفرما(تا سقف مبلغ 23 درصد حداقل حقوق و دستمزد) را در صورت به کار گیری مددجویان پرداخت می‌کند.
وی با بیان اینکه در سال‌جاری برای اثربخشی هر چه بیشتر فرصت‌های شغلی ایجاد شده طرح «راهبران شغلی» اجرا می‌شود که تا کنون نتایج مطلوبی را در پی داشته است، افزود: تدابیر بسیاری برای خوداتکایی خانوار تحت حمایت در نظر گرفته شده است که با همکاری‌های گسترده‌تر و به کارگیری ایده‌های برتر خواهیم توانست شاهد توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر باشیم.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید