امروز دوشنبه ,۳۰ دی ۱۳۹۸
سه شنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۲
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۱۲۴۶
گزارشگر : ۹۲
در 6 ماهه نخست سال‌جاری صورت گرفت،

اعطای هفت میلیارد تومان تسهیلات کارگشایی به مددجویان اردبیلی

(سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸) ۱۴:۲۲

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل گفت: بیش از هفت میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات کارگشایی در شش ماهه نخست سال‌جاری به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و افراد نیازمند استان اردبیل پرداخت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا حسین‌نژاد با اشاره به اینکه 2350 نفر از مددجویان تحت حمایت و دیگر افراد نیازمند استان اردبیل از تسهیلات کارگشایی کمیته امداد در شش ماهه نخست سال‌جاری بهره‌مند شده‌اند، گفت: اعطای تسهیلات کارگشایی از جمله خدمات مهم کمیته امداد استان اردبیل در عرصه خدمت‌رسانی به نیازمندان است که به طور قرض‌الحسنه و با اقساط بلند مدت در اختیار آنها قرار می‌گیرد.
وی با اعلام اینکه بیش از هفت میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات کارگشایی در شش ماهه نخست سال‌جاری به خانوار تحت حمایت و افراد مستمند استان اردبیل پرداخت شده است، بیان کرد: تسهیلات قرض‌الحسنه کارگشایی برای رفع مشکلات درمانی، تعمیر و مقاوم‌سازی مسکن، تأمین جهیزیه، تهیه لوازم اساسی منزل و سایر نیازهای ضروری اقشار آسیب‌پذیر پرداخت ‌می‌شود.
حسین‌نژاد با اشاره به اینکه بهبود وضعیت معیشتی اقشار آسیب‌پذیر یکی از فعالیت‌های مهم کمیته امداد استان اردبیل است، افزود: پرداخت تسهیلات کارگشایی موجب می‌شود تا نیازمندان بتوانند بخشی از گرفتاری‌های خود را رفع کرده و در انتظار روزهای بهتری باشند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه تسهیلات کارگشایی به افراد واجد شرایط پرداخت می‌شود، گفت: مددجویان و خانوار بی‌بضاعت که دارای مشکلات و گرفتاری خاص هستند توسط مددکاران این نهاد شناسایی شده و با اعطای تسهیلات کارگشایی تلاش می‌شود پاسخگوی نیازهای آنها باشیم.
وی با اشاره به اینکه 1762 مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل با دریافت وام کارگشایی بخشی از گرفتاری‌های خود را برطرف کرده‌اند، اعلام کرد: حدود 600 نفر از نیازمندان استان اردبیل نیز با مراجعه به کمیته امداد و پس از بررسی‌های لازم، به آنها تسهیلات کارگشایی پرداخت شده است.
حسین‌نژاد با بیان اینکه 780 نفر از مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر ساکن در مناطق محروم نیز از تسهیلات کارگشایی بهره‌مند شده‌اند، افزود: خدمت‌رسانی به مناطق محروم و حاشیه‌نشین در اولویت برنامه‌های کمیته امداد قرار دارد که با ارائه خدمات مختلف حمایتی درصدد هستیم شاهد توسعه این مناطق باشیم.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه هفت نفر از زندانیان جرائم غیرعمد نیز با دریافت حدود 84 میلیون تومان «وام محکومان» از زندان آزاد شده و به آغوش خانوار خود بازگشته‌اند، گفت: «وام محکومان» به زندانیان جرائم غیرعمد که برای نخستین بار دوره محکومیت خود را می‌گذرانند پرداخت می‌شود تا از زندان آزاد شده و گرمابخش کانون خانوار خود باشند.
وی با بیان اینکه اینکه با ترویج سنت‌های حسنه اسلامی به خصوص در زمینه قرض‌الحسنه می‌کوشیم گام‌های بلندتری را برای دستگیری از فقرا و نیازمندان جامعه برداریم، اعلام کرد: خیران و نیکوکاران اردبیلی نیز می‌توانند کمیته امداد را در اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به اقشار آسیب‌پذیر جامعه بیش از پیش یاری کنند.
حسین‌نژاد با اشاره به اینکه نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* نیز می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست مددجویان و افراد نیازمند استان اردبیل برسانند، بیان کرد: راه‌اندازی «صندوق امداد ولایت» یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های کمیته امداد در عرصه ترویج فرهنگ قرض الحسنه در جامعه است که هر چقدر سپرده‌گذاری خیران و نیکوکاران در این صندوق بیشتر شود، به همان میزان می‌توانیم به خانوار تحت حمایت و افراد مستمند این استان تسهیلات کارگشایی پرداخت کنیم.
انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید