امروز سه شنبه ,۱۴ اَمرداد ۱۳۹۹
سه شنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۵
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۷۱۲۴۴
گزارشگر : ۸۹

مردم چهارمحال و بختیاری چهار میلیارد و 550 میلیون تومان زکات پرداخت کردند

(سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۵۵

رئیس اداره امور اجرایی زکات کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: مردم استان در شش ماهه نخست امسال چهار میلیارد و 550 میلیون تومان زکات واجب و مستحب پرداخت کرده‌اند.

به گزارش کمیته امداد، حجت‌الاسلام سیدمهدی هاشمی بابیان اینکه زکات دریافتی برای کمک به نیازمندان و ارائه خدمات به آن‌ها مصرف می‌شودبیان کرد: از این مجموع 2 میلیارد و 293 میلیون تومان زکات فطریه، 153 میلیون تومان زکات واجب(جو و گندم) و بیش از 2 میلیارد تومان زکات مستحب جمع‌آوری شده است.

وی با تشریح نحوه هزینه‌کرد زکات جمع‌آوری شده افزود: 84 درصد از زکات پرداختی مردم استان در زمینه خرید جهیزیه، درمان نیازمندان، تحصیل، آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و رفع نیازهای معیشتی مستمندان هزینه شده است.

رئیس اداره امور اجرایی زکات کمیته امداد استان ادامه داد: همچنین 16 درصد باقی مانده نیز صرف احداث، مرمت و بازسازی پروژه‌های عمرانی شده است.

هاشمی بابیان اینکه 35 روحانی به عنوان مبلغ در حوزه زکات و 376 عامل افتخاری زکات در شهرها و روستاهای استان فعالیت می‌کنند گفت: تاکنون 133 جلسه شورای زکات در روستاها تشکیل شده است.

وی با اشاره به اهمیت تبیین احکام زکات و موارد مصرف آن گفت: نمودار احکام کلی زکات بر اساس فتوای همه مراجع شامل زکات مستحبی و واجب تهیه و در اختیار عاملان زکات قرارگرفته است.

انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید