امروز پنج شنبه ,۲۱ آذر ۱۳۹۸
سه شنبه / ۱۶ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۱
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۷۱۲۳۶
گزارشگر : ۸۵
بمناسبت روز جهانی کودک اعلام شد؛

حمایت کمیته امداد خراسان رضوی از کودکان نیازمند

(سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۳۱

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان رضوی گفت: این نهاد از 35 هزار و 995 کودک نیازمند در سنین 3 تا 12 سالگی حمایت های مادی و معنوی دارد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رضا شهرکی با اعلام اینکه اکنون 200 هزار خانوار شامل حدود 400 هزار نفر تحت حمایت خدمات این نهاد قرار دارند، افزود: خانواده های تحت حمایت با داشتن 35 هزار و 995 فرزند3 تا 12 سال، حدود 9 درصد از جامعه مددجویی تحت حمایت را تشکیل می دهند .

وی با اعلام اینکه 34 هزار و 918 کودک مددجو در روستا وهزار و 77 کودک در شهر سکونت دارند بیان کرد: این کودکان به دلایلی مانند فوت پدر، طلاق، متارکه ، بیماری پدر، زندانی بودن و از کارفتادگی تحت حمایت این نهاد قرار دارند که باتوجه به نیازشان از خدمات کمیته امداد استفاده می کنند.

شهرکی به قرار داشتن در فصل کسب علم و دانش اشاره و اعلام کرد: با برگزاری جشن عاطفه ها و جذب مشارکت های نیکوکاران به دانش آموزان نیازمند، هر چند نیاز هنوز وجود دارد و مشارکت خیرین در این زمینه موثر است  اما از محل جشن عاطفه ها کمکهای مناسبی صورت گرفت تا فقر مالی زمینه ای برای عدم ادامه تحصیل بعضی دانش آموزان  نشود.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان رضوی اظهار کرد: همچنین برای کودکان شناسایی شده، طرح اکرام ایتام و محسنین اجرا می شود تا مشکلات خانواده های این کودکان در بخش های مختلف و با مشارکت خیران و حامیان این طرح زودتر و بیشتر حل شود.
وی بر توانمند کردن خانواده های تحت حمایت با ایجاد اشتغال و برخورداری از مسکن مناسب گفت و ادامه داد: در صورت استعداد خانواده به اشتغالزایی زمینه ایجاد شغل برای سرپرست و یا هریک از اعضای خانواده فراهم می شود. همچنین این نهاد درصدد است تا با ساخت و یا مقاوم سازی مسکن مناسب خانواده های تحت حمایت را خانه دار کند.
شهرکی اجرای طرح حمایت از حدود 6 هزار کودک مبتلا به سوء تغذیه زیر 5 سال با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشت خبر داد و یادآور شد: در قالب اجرای این طرح به ازای هر کودک مشمول طرح، ماهانه 100 هزار تومان به حساب سرپرست خانوار واریز می شود و روند رشد کودک هر ماه مورد نظارت قرار می گیرد.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید