امروز پنج شنبه ,۲۳ اَمرداد ۱۳۹۹
دوشنبه / ۱۵ مهر ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۰
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۷۱۲۰۱
گزارشگر : ۷۷
توسط خیر اصفهانی انجام می‌شود؛

تأمین هزینه تحصیل فرزند یتیم اصفهانی در رشته پزشکی

(دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸) ۱۲:۴۰

هزینه تحصیل یکی از فرزندان دختر یتیم تحت حمایت کمیته امداد اصفهان در رشته پزشکی تا پایان دوران تحصیل، توسط خیر نیکوکار اصفهانی پرداخت می‌شود.

فقدان پدر بی‌شک کاستی‌های زیادی در زندگی فرزندان ایجاد می‌کند. از مسائل عاطفی و احساسی که بگذریم درزمینه مسائل مالی «تنگنا» واژه‌ای است که در توصیف روزگار این فرزندان بسیار پراستفاده خواهد بود. تنگناهایی که در بسیاری از موارد منجر به از دست رفتن فرصت‌های طلایی زندگی آن‌ها می‌شود. تحصیل باکیفیت و امکان حضور در مجامع ورزشی، فرهنگی و هنری از مهم‌ترین این فرصت‌ها هستند. رشد و پیشرفت شخصیتی، علمی و مادی از چنین جاهایی شروع می‌شود و رویاهایی که آینده کودکان را می‌سازند در شرایط خوب، رنگ‌های بهتر و بالاتری به خود می‌گیرند و از پرورش انسان‌های بی آرمان و تهی، جلوگیری می‌کنند.

ولی دست محبت بسیاری در این شهر و دیار بر سر این فرزندان کشیده می‌شود و رویای رنگی زندگی بهتر برای آینده‌ای نه‌چندان دور را در خیال آن‌ها زنده نگه می‌دارند. نیکوکاران و خیران گران‌قدر اصفهانی به تأسی از مراد دل‌های شیعیان و چراغ راه جوانمردان، حضرت مولی الموالی علی (ع) توجه ویژه‌ای به ایتام و فرزندان محسنین دارند. توجهی که با مشارکت این عزیزان در طرح‌های اکرام ایتام و فرزندان محسنین کمیته امداد اصفهان به توان مضاعفی برای کمک به این فرزندان تبدیل‌شده است. هستند انسان‌های بزرگی که علاوه بر کمک‌های منظم ماهیانه، دغدغه تحصیل و رشد و تعالی علمی فرزندان یتیم را نیز دارند؛ مانند پدری که اگر بود از هیچ تلاشی برای پیشرفت فرزند خود دریغ نمی‌کرد این نیک اندیشان بلندنظر نیز همه توان خود را برای پیشرفت فرزندانی که دست طبیعت و قضای روزگار بی پشت‌وپناهشان کرده است به کار می‌گیرند. محمدرضا متین پور، مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان از تأمین هزینه تحصیل یکی از فرزندان ایتام در رشته پزشکی توسط حامی ارجمند اصفهانی خبر داد و گفت: این نیکوکار گران‌قدر پرداخت هزینه تحصیل این فرزند دختر یتیم را تا پایان دوران تحصیل برعهده‌گرفته است.

وی افزود: این خیر گران‌قدر علاوه بر این هزینه شرکت در دوره‌های آمادگی آزمون کارشناسی ارشد دو خواهر یتیم اصفهانی را نیز پرداخت کرده است.

متین پور بابیان اینکه این خیر گران‌قدر علاوه بر کمک به تحصیل فرزندان مستعد در طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین نیز حضور چشمگیری دارد، گفت: این نیکوکار عزیز از سال 1385 تاکنون در طرح اکرام ایتام و فرزندان محسنین مشارکت داشته است و در حال حاضر 27 فرزند از حمایت ماهیانه این حامی خیراندیش بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان مشارکت خیران و نیکوکاران اصفهانی در این طرح را بسیار چشمگیر توصیف کرد و گفت: همشهریان عزیز می‌توانند برای مشارکت در این امر خیر به دفاتر این نهاد در سراسر استان مراجعه و یا با ورود به پایگاه اینترنتی ekram.emdad.ir اقدام به پذیرش حمایت فرزندان یتیم و نیازمند کنند.

انتهای پیام/

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید