امروز جمعه ,۲۴ اَمرداد ۱۳۹۹
یکشنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۸ / ۱۳:۵۱
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۱۱۸۸
گزارشگر : ۹۲
معاون اشتغال کمیته امداد استان اردبیل:

750 فرصت شغلی جدید برای مددجویان اردبیلی ایجاد شد

(یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸) ۱۳:۵۱

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل از اجرای 750 طرح اشتغال‌زایی در شش ماهه نخست سال‌جاری توسط مددجویان تحت حمایت این نهاد خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، منصور سیفی با اشاره به اینکه 750 طرح اشتغال و خودکفایی در شش ماهه نخست سال‌جاری توسط مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل اجرا شده است، گفت: مددجویان تحت حمایت پس از کسب مهارت‌های لازم فنی و تخصصی توانستند وارد بازار کار شوند که اقدامات لازم برای پایدارسازی اشتغال آنها صورت گرفته است.
وی با اعلام اینکه بیش از 20 میلیارد و 325 میلیون تومان تسهیلات اشتغال و خودکفایی در شش ماهه نخست سال‌جاری به مددجویان تحت حمایت پرداخت شد تا بتوانند طرح‌های اشتغال‌زایی خود را به مرحله اجرا درآورند، بیان کرد: برای تسهیل و تسریع در اعطای وام اشتغال و خودکفایی به مددجویان تحت حمایت، همکاری بسیار مطلوبی بین کمیته امداد و بانک‌های عامل استان اردبیل برقرار است.
سیفی با بیان اینکه مددجویان تحت حمایت جزو خوش‌حساب‌ترین مشتریان بانکی هستند، افزود: خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل دارای کمترین معوقات بانکی هستند که این امر موجب شده است بانک‌های عامل ضمن اعتماد، در پرداخت تسهیلات کمال همکاری را با این نهاد داشته باشند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه در بخش اشتغال پایدار روستایی اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است، گفت: 318 نفر از مددجویان با بهره‌مندی از 12 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی وارد بازار کار شده‌اند که این امر در کنار اشتغال‌زایی در روستاها و مناطق محروم، به رونق اقتصادی آن منطقه نیز کمک شایانی خواهد کرد.
وی با بیان اینکه اعطای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی، از جمله اقدامات مهم کمیته امداد استان اردبیل در زمینه‌ ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب در روستاها، مناطق محروم و مرزنشین است تا شاهد توسعه این مناطق باشیم، افزود: در پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی اولویت با مناطق محروم و روستایی است.
سیفی با اشاره به اینکه راهکار مهم کمیته امداد استان اردبیل در اجرای موفق طرح‌های اشتغال‌زایی ارائه آموزش‌ و مشاوره‌های لازم شغلی به مددجویان است تا آنها بتوانند به خوبی از عهده فعالیت‌های کسب‌وکار خود برآیند، بیان کرد: در صورتی به خانوار تحت حمایت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال پرداخت می‌شود که از هر لحاظ توانایی‌ آنها برای ایجاد شغل مورد علاقه خود ارزیابی شده و دوره‌های آموزشی لازم را گذرانده باشند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه در طول اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی با نظارت دقیق تلاش می‌شود تا هیچگونه انحرافی در مسیر خوداتکایی خانوار تحت حمایت صورت نگیرد، گفت: کمیته امداد استان اردبیل به نظارت بر طرح‌های خودکفایی اکتفا نکرده و با ارائه مشاوره‌های لازم و ایجاد بازار کار مناسب درصدد است تا کسب‌وکار خانوار تحت حمایت را تقویت کند.
وی با اشاره به اینکه به منظور اثربخشی هرچه بیشتر در ایجاد اشتغال پایدار طرح راهبران شغلی توسط این نهاد در حال اجرا است، بیان کرد: در این طرح، صاحبان مشاغل و کارآفرینان به عنوان راهبران شغلی و هدایت‌گر، وظیفه دارند تا با هدایت مددجویان متخصص در عرصه تولید فعالیت کنند.
سیفی اعلام کرد: از صاحبان مشاغل و کارآفرینان خواستاریم تا با همیاری‌های گسترده‌تر این نهاد را در ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان و افراد نیازمند جامعه بیش از پیش یاری کنند.
انتهای پیام

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید