امروز پنج شنبه ,۲۱ آذر ۱۳۹۸
شنبه / ۱۳ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۶
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۷۱۱۲۹
گزارشگر : ۳۸
طی شش‌ماهه نخست امسال:

زکات استان هرمزگان به بیش از 14 میلیارد تومان رسید / افزایش 52 درصدی پرداخت زکات

(شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۰۶

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان گفت: مردم نیکوکار هرمزگان طی شش‌ماهه نخست سال جاری 14 میلیارد و 481 میلیون تومان زکات پرداخت کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علی الهیاری، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان در خصوص جمع‌آوری زکات گفت: طی شش‌ماهه ابتدای سال جاری مردم نیکوکار و نوع‌دوست استان هرمزگان مبلغ 14 میلیارد و 481 میلیون تومان در قالب پرداخت زکات به نیازمندان این استان کمک کرده‌اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 52 درصد رشد داشته است.

الهیاری اظهار داشت: زکات نقدی جمع‌آوری‌شده در شش‌ماهه اول سال 98 مبلغ هفت میلیارد و 784 میلیون تومان و زکات غیر نقدی به ارزش شش میلیارد و 697 میلیون تومان بوده است که از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده، 351 میلیون تومان در قالب زکات مستحبی، شش میلیارد و 538 میلیون تومان زکات واجب و هفت میلیارد و 592 میلیون تومان زکات فطریه عام و سادات می‌باشد.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان گفت: زکات جمع‌آوری‌شده، بر اساس تصمیم شورای زکات هر شهرستان و با نیّت خیران و مؤدیان زکات، در امور محرومان و برای رفع نیازهای درمانی، عمرانی و مسکن، فرهنگی و تحصیلی، تهیه جهیزیه و تأمین معیشت خانوارهای نیازمند هزینه شده است.

الهیاری خاطرنشان کرد: در سنوات اخیر در کنار بحث زکات واجب، زکات مستحبی هم با توجه به برنامه‌های ترویجی مبلغین و مروجین امر زکات در سطح استان مورد استقبال کشاورزان و باغداران قرارگرفته که در این راستا باغداران اقدام به پلاک‌کوبی درختان مثمر خود در قالب طرح شجره طیبه کرده‌اند تا ثمره و محصول این درختان را در قالب زکات مستحبی به نیازمندان اهداء کنند.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان گفت: هم‌اکنون یک هزار و 429 عامل افتخاری زکات در استان مشغول فعالیت و ترویج فرهنگ حسنه پرداخت زکات هستند.

وی افزود: با توجه به افزایش اعتماد عمومی به کمیته امداد در جامعه، همواره شاهد افزایش کمک‌های مردمی به نیازمندان و اقشار آسیب‌پذیر هستیم و این اعتماد مردمی تأثیر بسزایی در مدیریت فقر، کاهش آسیب‌های اجتماعی و خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به نیازمندان در راستای برقراری عدالت اجتماعی خواهد داشت.

انتهای پیام

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید